Breaking News
 |  | 

Turystyka

Gdzie wybrać się nad polskie morze? Włoska mierzeja

img-responsive

Okresy letnie w ostatnich czasach są coraz bardziej upalne. Temperatury często przekraczają 40 stopni Celsjusza, co jest bardzo uciążliwe podczas spędzania wakacji ale też niebezpieczne. Może się to skończyć udarem i pobytem w szpitalu. Wiele osób więc decyduje się na spędzenie swojego urlopu nad morzem, gdzie może schłodzić się podczas kąpieli w zdecydowanie chłodniejszej wodzie. W Polsce na północnej części kraju możemy znaleźć nasz Bałyk. Warto więc sprawdzić, zanim się tam wybierzemy, w które miejsce dokładnie pojechać.

Gdzie nad polskie morze?

W Polsce niemal cała północna część kraju posiada dostęp do morza. Mamy więc do wyboru całkiem sporo terenu oraz wiele miast oraz mniejszych miasteczek. Jeżeli jesteśmy zwolennikami wielu atrakcji to powinniśmy się wybrać do trójmiasta czyli Gdańsk, Sopot lub Gdynia. Każde z tych miejsc bowiem zapewnia nam szereg atrakcji, nie tylko związanych z Bałtykiem. Szczególnie tętni tam życie nocne podczas, którego możemy wybrać się do jednej licznych restauracji na kolację, albo pójść potańczyć do klubu, których tam nie brakuje.

Jeżeli jednak szukamy cichego i spokojnego miejsca na spędzenie naszego urlopu warto zastanowić się nad rejonem mierzei wiślanej. Jest to obszar który jest niczym włoska mierzeja , ponieważ ciągnie się on przez kilkadziesiąt kilometrów, gdzie po jednej stronie jest zalew wiślany, a po drugiej zatoka Gdańska. Na tym terenie znajdziemy też liczne lasy, które się świetną alternatywną w pochmurny i zimny dzień.

 

gdzie-wybrac-sie-nad-polskie-morze-wloska-mierzeja

ABOUT THE AUTHOR