Breaking News
 |  | 

Turystyka

Popularne restauracje i inne atrakcje w Kalwarii Zebrzydowskiej. Gdzie zjeść?

img-responsive

Kalwaria Zebrzydowska to miasto położone w powiecie Wadowickim, należące do ośrodków miejskich aglomeracji krakowskiej. Miejsce to jest urokliwą, malowniczą i cenioną przystanią pielgrzymów. Na terenie osady znajduje się wiele kościołów, sanktuariów oraz zabytków historycznych. Kalwaria to również atrakcyjne turystyczny obszar, z wysoko rozwinięta bazą gastronomiczno – noclegową. Gdzie na terenie miasta można dobrze zjeść? Które ośrodki agroturystyczne cenione są przez pielgrzymów i innych podróżujących?

Kalwaria Zebrzydowska gdzie zjeść

Mnogość propozycji gastronomicznych na terenie małopolskiego miasta, daje możliwość wyboru ulubionej kuchni, a także klimatu restauracji. Wśród wielu znanych jadłodajni należy wyróżnić te, które serwują lokalne potrawy, jak również wykazują wyjątkowy i klimatyczny nastrój.
Polecane miejsca spożywania posiłków to przede wszystkim:

  • RestoGrill Stary Dom – restauracja oferująca dania kuchni polskiej. Klimat starego, wiejskiego dworku zachęca do skorzystania z przygotowanej przez załogę oferty. Świeże, dobrze doprawione jedzenie zachwyci nawet najbardziej wymagających smakoszy.
  • Cafe Arka – nieco oddalona od granicy Kalwarii kawiarnia, umiejscowiona na terenie pobliskiej Lanckorony. Jest to miejsce przyjazne dla wegetarian, serwujące posiłki na miejscu na wynos.
  • Tam Gdzie Pieprz Rośnie – to jedna z trzech najlepszych restauracji na terenie miasta. Jadłodajnia oferuje swoim klientom menu kuchni włoskiej, polskiej i europejskiej. Miejsce kameralne, klimatyczne, zapewniające spokój i odprężenie podczas spożywania posiłku.
  • Dziewiętnastka,
  • Restauracja Klasztorna,
  • itp.

Ośrodki kalwaryjskie cenione przez turystów

Poza spożywaniem posiłków, warto spędzić kilka chwil w innych klimatycznych ośrodkach. Wiele z nich przynosi relaks i odpoczynek. Inne są miejscami skłaniającymi do przemyśleń i zadumy. Wśród najbardziej znanych i lubianych ośrodków i atrakcji Kalwarii Zebrzydowskiej są: Szopka Kalwaryjska, Sanktuarium, Bazylika Matki Boskiej Anielskiej, Plac Rajski i wiele innych.

 

popularne-restauracje-i-inne-atrakcje-w-kalwarii-zebrzydowskiej-gdzie-zjesc

ABOUT THE AUTHOR