Breaking News
 |  | 

Turystyka

Wyspa wiecznej wiosny – Madera. To trzeba zobaczyć!

img-responsive

Madera to archipelag trzech wysp na Oceanie Atlantycki. Jest autonomiczną częścią Republiki Portugalskiej. Porastają ją gęste lasy i od wieków przyciągała Europejczyków. Przebywali tam m.in. Winston Churchill, cesarzowa Sissi oraz według legend Władysław Warneńczyk, który miał przeżyć bitwę pod Warną. Co roku dzięki swojemu urokowi i unikalnemu klimatowi przyciąga tysiące turystów z całego świata. Dlatego warto sobie zadać pytanie: co zwiedzać na Maderze?

Co zwiedzać na Maderze? Stolica wyspy – Funchal

Piękna stolica wyspy jest idealnym miejscem wypadowym do zwiedzania Madery. Samo miasto oferuje wiele atrakcji. piękne centrum z historycznymi kamienicami z charakterystycznymi kolorowymi drzwiami, które zostały pomalowane przez miejscowych artystów. Niepowtarzalny klimat jest nadawany również przez wąskie uliczki, które przywodzą na myśl te z Lizbony. Funchal jest miejscem urodzenia jednego z najbardziej rozpoznawalnych sportowców na świecie – Cristiano Ronaldo. W mieście znajduje się jego pomnik i muzeum. Dodatkowym atutem miasta jest Kolejka linowa z Funchal na Monte. Dzięki temu środku transportu w 15 min dostaniemy się z miasta do Pałacu Monte z tropikalnym ogrodem z egzotycznymi roślinami. Ogród jest urządzony w stylu japońskim, są tam m,in. wodospady, liczne stawy, fontanny i mostki. Opuszczając ogród i chcąc zjechać z Monte, warto skorzystać z lokalnego środka transportu jakim są tobogany.Są to sanie z wikliny, które są napędzane przez 2 mężczyzn. Średnia prędkość zjazdu wynosi ok. 10 km/h.

Dolina Zakonnic-Curral das Freiras

Panorama Doliny Zakonnic jest wizytówką Madery. Z punktu widokowego roztacza się przepiękny widok na strzeliste góry i znajdującą się pomiędzy nimi dolinę, gdzie znajduje się m.in. klasztor św. Klary.

Inne piękne miejsca…

Półwysep św. Wawrzyńca na Maderze – wschodnia część Madery,cechująca się półpustynnym klimatem i brak drzew. Ze szlaku na tym terenie można podziwiać m.in. sterczące z wody formacje skalne, strome klify, romantyczne zatoczki, woda mieniąca się wieloma kolorami i pojedyncze rośliny.
Naturalne baseny lawowe w Porto Moniz – obejmują one małe naturalnych basenów skalnych na wysepkach pochodzenia wulkanicznego, Zostały ukształtowane przez wpływającą do wody, zastygająca lawę.
Lewady na Maderze – są to kanały nawadniające na Maderze, które powstały w XVI w. System funkcjonuje do dzisiaj i stanowi ogromną atrakcje dla turystów. Sieć kanałów ma ponad 2000 km
Wyspa Porto Santo – wyspa należąca do archipelagu Madery, bywa nazywana Złotą Wyspą. Znajduję się na niej złocista 9 km plaża.

Jak możemy dostrzec Madera oferuje turystom bardzo wiele atrakcji. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś interesująco.

 

wyspa-wiecznej-wiosny-madera-to-trzeba-zobaczyc

ABOUT THE AUTHOR