Breaking News
 |  | 

Turystyka

Jeśli nurkować to na Malcie. Co jeszcze ma do zaoferowania magiczna wyspa?

img-responsive

Jeżeli poszukujesz miejsca na wymarzony odpoczynek i chcesz poczuć mityczny powiew wiatru przypominający czasy podróżnika Odyseusza oraz nimfy Kalipso, to z pewnością znajdziesz to wszystko na wyspie Gozo. Tajemnicza aura otaczająca wyspę znajdującą się w odległości kilku kilometrów od Malty, nazywana jest miniaturą Malty, za sprawą krajobrazu i wapiennych skał kryjących liczne groty o ciekawych kształtach. Czar tej wyspy przyciąga poszukiwaczy ciszy oraz miłośników pięknej natury zarówno lądowej jak i podwodnej. Ale także poszukiwacze wielowiekowych zabytków znajdą tu wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia. Warowne mury, twierdze, katedry i w większości usytuowane na wzgórzach z tłem krystalicznej wody Morze Śródziemnego.

Zatoka Mgarr ix Xini na Malcie

Jest zatoką znajdująca się u wybrzeży wyspy Gozo, która należy do Malty. Wody oblewające zatokę należą do terytorium Morze Śródziemnego a sama wyspa położona na północny-zachód od Malty uważana jest za jedną z najpiękniejszych krain na świecie
Mġarr ix-Xini to wąska zatoka, uznawana za jedno z najładniejszych kąpielisk na wyspie. Kamieniste plaże, czyściutka woda, nic wiec dziwnego, że nazywane są rajem dla miłośników nurkowania. Jednak nie sama plaża zachwyca a także prowadząca do niej droga, która nie należy do najprostszych. Zejście do samej plaży jest strome i ułożone z kamiennych schodków. Widok z góry natomiast niesamowity i warty podjęcia wysiłku.

Nurkowanie na Malcie

Na całej wyspie nie brakuje miejsc idealnie nadających się do nurkowania. A śródziemnomorska toń wokół wyspy skrywa podwodny świat koralowców, gąbek, rozgwiazd, krabów i koników morskich, letnie promienie słońca nadają roślinności soczystych barw.

Malta jest także jednym z ulubionych miejsc do tworzenia scenerii filmowej, można nawet powiedzieć, że cała wyspa jest wielkim plenerem filmowym, ponieważ niemal codziennie są tu kręcone jakieś filmy. Błękitne laguny i krystalicznie czysta woda stały się tłem do kręconego tu filmu z Angeliną Joli i Bradem Pittem w rolach głównych. Film nosi tytuł “Nad morzem”.

 

jesli-nurkowac-to-na-malcie-co-jeszcze-ma-do-zaoferowania-magiczna-wyspa

ABOUT THE AUTHOR