Breaking News
 |  | 

Turystyka

Hiszpania jakiej nie znacie.

img-responsive

Gorąca Hiszpania przyciąga wielu turystów każdego roku. Sztuka, dobre jedzenie i słońce to raj zarówno dla aktywnych i tych bardziej leniuchujących wczasowiczów. Nic dziwnego, że stała sie jednym z najczęściej odwiedzanych krajów w Europie. Sprawdź, czy znasz wszystkie ciekawostki o Hiszpanii i dowiedz się z czego słynie ten kraj!

Pomidorowe święto

Kto nie lubi fiesty i… pomidorów. W Walencji można połączyć jedno z drugim. Pierwsza ciekawostka dotyczy La Tomatiny, czyli wielkiej bitwy na pomidory, która odbywa się w ostatnią środę sierpnia. Historia tego dnia sięga 1945 roku i przypadkowej bójki, która skończyła się pomidorowym sosem z rozgnieiconych w walce warzyw. Brzmi pysznie?

Powrót do dzieciństwa

Jest wiele smaków, które kojarzą nam się z dzieciństwem. Jednym z nich z pewnością jest smak popularnych lizaków Chupa-Chups, które powstały właśnie w Hiszpanii. Lizaki zostały wymyślone ponad 60 lat temu, a ich nazwa wzięła się od hiszpańskiego słowa „chuper”, które oznacza ssać. Znaliścię tę ciekawostkę?

Stare ale jare

Mówiąc o interesujących miejsach Hiszpanii, należy wspomnieć o najstarszej restauracji na świecie, która znajduje się w Madrycie. Sobrino de Botín została otwarta w 1725 roku, a jej założycielem był francuski kucharz Jean Botín, który zachwycił sie Hiszpańską kuchnią. Co ciekawe, restauracja nadal znajduje się w tym samym budynku, w którym została założona a wystrój wnętrza nie zmienił się od XVIII wieku.

Centrum

Madryt, to nie tylko największe miasto i stolica Hiszpanii. Jest on położony w środkowej części kraju, a dokładnie w samym fizycznym centrum. Tak, będąc w Madrycie można mówić, że jest się na środku Hiszpanii. Dla tych, którzy chcą być dokładniejsi, zaleca się udać na plac Puerta del Sol, który znajduje się w dokładnym środku Madrytu, a zatem jest centrum całej Hiszpanii. Jest to zdecydowanie jedna z najciekawszych geograficznych ciekawostek na temat Hiszpanii.

Podziemne szlaki

Nie, nie chodzi o żadną teorię spiskową. Kolejną ciekawostką o Hiszpanii jest metro, a dokładniej to, które znajduje się w Madrycie. Mało kto wie, że jest ono drugim co do wielkości metrem w Europie, a szóstym na świecie. To robi wrażenie. Dodatkowo, znajdujące się w stolicy Hiszpanii metro jest jednym z najstarszych systemów komunikacyjnych na świecie – zostało otwarte w 1919 roku. Ciekawe, jak wtedy wyglądało?

I to już wszystkie ciekawostki na temat Hiszpanii, chociaż ten kraj ma ich w zanadrzu o wiele więcej. Nic w tym dziwnego, jest to w końcu kraj o pięknej tradycji, słonecznym klimacie i pysznej kuchni, która przyciąga wielu turystów z całego świata. Która ciekawostka jest Waszą ulubioną?

hiszpania-jakiej-nie-znacie

ABOUT THE AUTHOR