Breaking News
 |  | 

Turystyka

Góry świętokrzyskie – gdzie jechać? Czyli najpiękniejsze miejsca Gór Świętokrzyskich, w których nikt nie będzie się nudził.

img-responsive

Góry Świętokrzyskie, nie od dziś cieszą się dużym zainteresowaniem wśród turystów nie tylko z Polski, ale również z zagranicy. To zdecydowanie najprzyjemniejsze pasmo górskie, ze względu na niskie szczyty oraz niebanalne widoki, rozciągające się ze szczytów gór.
W pobliżu najpopularniejszych szczytów jak Łysica, znajdują się urokliwe miasta, pełne atrakcji turystycznych. Do których miast warto pojechać i co tam zobaczyć?

Góry świętokrzyskie gdzie jechać na wymarzony odpoczynek?

Kielce to najpopularniejsze miasto Gór Świętokrzyskich. Prócz malowniczych szlaków turystycznych, znajdują się tu liczne atrakcje turystyczne, na przykład Muzeum Historii Kielc, Centrum Nauki Leonardo Da Vinci, Oceanika, Muzeum Narodowe oraz Muzeum Zabawek i Zabawy. Różnorodność atrakcji sprawi, że każdy, niezależnie od wieku, będzie się tu świetnie bawił.
Kolejną, również urokliwa miejscowością jest Opatów. Słynie ono z niebanalnych atrakcji turystycznych, do których zalicza się między innymi Grama Warszawska czy Kolegiata Rzymskokatolicka. Dla osób szukających niezapomnianych wrażeń, najciekawszą atrakcją może okazać się zwiedzenie podziemnej trasy Turystycznej, która podczas zwiedzania przybliży najważniejsze informacje na temat wydarzeń związanych z miastem. Na spacerowiczów czekają tu malownicze ścieżki spacerowe oraz szlaki turystyczne.
Ostatnią miejscowością, do której warto pojechać są Starachowice. To urokliwe miasto, które zachwyci turystów niebanalnymi widokami. Można tu zobaczyć przepiękny Park Krajobrazowy, lub wybrać się do pobliskiego Rezerwatu przyrody Skały pod Adamowem. Liczne atrakcje turystyczne jak Muzeum Cystersów, Muzeum Przyrody i Techniki czy Arboretum w Nadleśnictwie Marcule, dostarczą niezapomnianych wrażeń. Miejsce idealne dla wszystkich miłośników przyrody, którzy chcą odpocząć z dala od zgiełku miasta.
Góry Świętokrzyskie, kryją wiele tajemnic i zagadek, które można poznać odwiedzając najpiękniejsze miasta Polski. Dzięki dostępności wielu różnych szlaków turystycznych, o zróżnicowanym stopniu trudności, każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Większość szlaków, doskonale najade się na piesze wycieczki z dziećmi, dlatego to świetne miejsce by zarazić pociechy zamiłowaniem do gór.

gory-swietokrzyskie-gdzie-jechac-czyli-najpiekniejsze-miejsca-gor-swietokrzyskich-w-ktorych-nikt-nie-bedzie-sie-nudzil

ABOUT THE AUTHOR