Breaking News
 |  | 

Turystyka

Latarnia morska w Polsce, które warto zobaczyć.

img-responsive

Choć ich głównym zadaniem jest nawigowanie cumujących statków, latarnie morskie są świetną atrakcją turystyczną, która jest najczęściej odwiedzana nad polskim morzem. Można zwiedzać je w wielu miastach, dzięki czemu podziwiać można przepiękne widoki na pobliskie miejscowości.
Gdzie znaleźć można polskie latarnie? Koniecznie zapoznaj się z listą latarni morskich na polskim wybrzeżu.

Latarnia morska w Polsce. Gdzie znajdują się latarnie?

Wzdłuż polskiego wybrzeża, znajduje się aż 17, różnych od siebie latarni morskich. Oto lista miejscowości.

 1. Latarnia w Świnoujściu jest najwyższym znakiem nawigacyjnym nad Bałtykiem. Ma aż 65 metrów wysokości.
 2. Latarnia Kikut to stara wieża widokowa, która ze względu na świetną lokalizację, została przerobiona na latarnię. Ma 18,2 m wysokości.
 3. Latarnia w Niechorzu ma 45 m wysokości. Aby podziwiać widoki, trzeba pokonać 210 schodów.
 4. Latarnia Morska w Kołobrzegu znajduje się w samym centrum miasta. Ma 26 m wysokości.
 5. Latarnia w Gąskach ma 41,2 m wysokości. Udostępniona jest dla zwiedzających, a z latarni, rozpościera się widok na pobliskie miejscowości.
 6. Latarnia w Darłowie to wyjątkowo atrakcyjna budowla. Ze względu na położenie tuż przy morzu, zimą jej ściany pokryte są lodem. Latarnia ma 22 m wysokości.
 7. Latarnia w Jarosławcu zlokalizowana jest w samym centrum miasta. Ma aż 33.3 m wysokości, dzięki czemu można podziwiać z niej panoramę miasta.
 8. Latarnia w Ustce to ośmiokątna wieża o wysokości 19,5 m. To druga latarnia w tej miejscowości. Poprzednia stałą tuż obok.
 9. Latarnia w Czołpinie znajduje się na terenie zalesionym. Ma 25,2 m wysokości a z jej tarasów można podziwiać nie tylko pobliskie miejscowości ale również ruchome piaski.
 10. Latarnia Stilo to wysoka na 33,4 m budowla, na szczyt której, prowadzą kręcone schody. Tylko jedna część udostępniona jest dla turystów.
 11. Latarnia w Rozewie jest wyjątkowym miejscem. Prócz możliwości podziwiania niebanalnych widoków, w jej wnętrzu znajduje się muzeum. Ma 32,7 m wysokości.
 12. Latarnia w Jastarni nie jest udostępniona dla zwiedzających, ma 13.3 m wysokości.
 13. Latarnia w Helu ma 41.5 m wysokości. Znajduje się na na końcu półwyspu i udostępniona jest zwiedzającym.
 14. Latarnia w Sopocie była niegdyś punktem widokowym. Do dziś jest jednak udostępniona zwiedzającym, skąd podziwiać można sopockie molo.
 15. Latarnia w Gdańsku port północny ma 56 m wysokości. Jest najmłodszą latarnią na wybrzeżu.
 16. Latarnia w Gdańsku port nowy od 2004 roku nie pełni już punktu nawigacyjnego. Udostępniona dla zwiedzających latarnia ma 27 m wysokości.
 17. Latarnia w Krynicy Morskiej ma 27 m wysokości. Została udostępniana dla zwiedzających.

To już wszystkie latarnie morskie znajdujące się w Polsce, z którym można podziwiać piękne widoki. Stanowią wyjątkową atrakcję, która zachwyci ludzi w każdym wieku.

 

latarnia-morska-w-polsce-ktore-warto-zobaczyc

ABOUT THE AUTHOR