Breaking News
 |  | 

Turystyka

Czy warto lecieć na wakacje w Europie?

img-responsive

Marzysz o wakacjach nad lazurowym, ciepłym morzem i pewnej pogodzie przez cały pobyt? Nie musisz lecieć na drugi koniec świata! Greckie wyspy oferują równie wspaniałe krajobrazy i warunki pogodowe, a do tego oddalone są zaledwie o dwie godziny lotu od Polski. To jednak tylko kilka z wielu zalet urlopu wakacyjnego w Europie. Sprawdź, jakie są inne plusy tego rozwiązania.

Wakacje w Europie – blisko

Zastanawiasz się, dokąd polecieć latem? W 2023 roku wakacje w Grecji będą prawdziwym strzałem w dziesiątkę, jeśli chcesz czerpać wyjazdu tyle, ile się tylko da. Dzięki krótkiej podróży lotniczej już w dniu przylotu możesz cieszyć się relaksem nad hotelowym basenem czy na plaży. Tak samo w dniu powrotu – kąpiel w morzu na „do widzenia” to dobry pomysł, prawda?

Nawet jeśli zdecydujesz się na krótki pobyt, np. siedmiodniowy, na pewno efektywnie wypoczniesz. Co więcej, krótki lot to najlepsza opcja dla rodzin z małymi dziećmi. Nie dość, że nie będą one odczuwać znużenia podczas podróży, to na miejscu nie rozreguluje się ich rytm dobowy.

Urlop w Grecji – niedrogo

Dzięki lokalizacji na południu Europy greckie wyspy od Polski dzieli dystans około dwóch godzin lotu. Przekłada się to na niższe ceny lotów niż w przypadku m.in. wakacji na Sri Lance czy w Meksyku. Te wpływają natomiast na koszt wakacji od osoby. Pamiętaj też, że greckie kurorty pełne są kompleksów hotelowych, znanych z rozsądnych cen. Dostępne w nich pokoje oferowane są w różnym standardzie. Jeśli szukasz stosunkowo niedrogiego wypoczynku, w Internecie możesz znaleźć naprawdę korzystne oferty na wakacje w Grecji w 2023 roku!

Wakacyjny wyjazd w Europie – ciepło

Europa jest kontynentem niezwykle zróżnicowanym. Zimna Skandynawia nie wydaje się najlepszym kierunkiem na wakacje w 2023 roku dla osób lubiących słońce, ale Grecja brzmi już zdecydowanie lepiej. Nie musisz pokonywać olbrzymiego dystansu, aby znaleźć miejsce o zdecydowanie lepszej pogodzie niż w Polsce. Sezon letni w Grecji to synonim doskonałej pogody – słonecznych dni z temperaturami powyżej 30 stopni Celsjusza. Takie warunki sprzyjają rozwojowi roślinności (np. gajów oliwnych), której na próżno szukać w polskich lasach czy na łąkach.

Grecja na wakacje – bezproblemowo

Od pomysłu wyjazdu na wakacje w 2023 roku do jego realizacji w przypadku krajów europejskich wystarczy kilka godzin. Tak, tak – to możliwe! Poluj na oferty last minute, ponieważ w krajach Unii Europejskiej nie musisz mieć:

  • ważnego paszportu,
  • wizy,
  • zaświadczeń o szczepieniach.

Wystarczy, że zabierzesz dowód osobisty i bilety lotnicze. W razie wystąpienia problemów zdrowotnych na miejscu np. w Grecji możesz liczyć też na bezpłatną podstawową opiekę medyczną. Wystarczy mieć ze sobą EKUZ, a więc Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego wydawaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Wakacyjny urlop w Grecji – ciekawie

Podczas wakacyjnego urlopu jedni chcą po prostu się zregenerować po całym roku pracy, inni natomiast odpoczywać aktywnie, zwiedzając okolicę. Grecja jest kierunkiem, który zadowoli obie te grupy podróżników. Na miejscu możesz skorzystać z ofert hotelowych all inclusive z dostępem do basenów. Gdy zapragniesz odmiany, możesz też wybrać się na wycieczkę, aby na własne oczy zobaczyć: starożytne zabytki, rybackie wioski, gaje oliwne.

czy-warto-leciec-na-wakacje-w-europie

ABOUT THE AUTHOR