Breaking News
 |  | 

Turystyka

Wczasy na Mazurach – czy warto odwiedzić Krainę Tysiąca Jezior?

img-responsive

W ostatnich latach bardzo rozwinęła się polska turystyka wewnętrzna. Wiele osób preferuje wczasy w kraju i przedkłada rodzime widoki nad egzotyczne krajobrazy. Mazury są krainą, która słynie z turystyki. Od wielu dekad funkcjonują tu hotele, ośrodki i infrastruktura związana z turystyką. Skąd wzięła się popularność tego regionu?

Spędzanie wakacji w kraju jest popularnym sposobem na odpoczynek. Polska ma w tej kwestii wiele do zaoferowania. Posiadamy miejsca z niesamowitym krajobrazem, czystym powietrzem, smaczną kuchnią i ciekawą historią. W czołówce miejsc, które najchętniej wybierają polscy turyści, z pewnością nie może zabraknąć Mazur. Duże zróżnicowanie oferty sprawia, że niemal każdy urlopowicz znajdzie tu rozrywkę dopasowaną do własnych preferencji. Co przyciąga turystów na Mazury?

Urlop wśród jezior

Nieważne czy lubisz spokojny wypoczynek na plaży, aktywność na łonie natury, czy jesteś amatorem mocnych wrażeń – na Mazurach każdy znajdzie coś dla siebie. To doskonałe miejsce do wypraw solo lub ze znajomymi. Kraina Tysiąca Jezior to także okolice wyjątkowo spokojne i bezpieczne – dlatego wiele rodzin wybiera je na odpoczynek z dziećmi. Baza noclegowa jest bardzo bogata, jednak na szczególne polecenie zasługuje Wiartel – ośrodek wypoczynkowy na Mazurach. Domki zlokalizowane są bezpośrednio nad jeziorem Wiartel, na terenie ośrodka znajduje się kąpielisko i piaszczysta plaża. Wybierając ośrodek wypoczynkowy na Mazurach, warto także zwrócić uwagę na bliskość innych atrakcji oraz wyposażenie i infrastrukturę. Osoby, które przyjeżdżają na Mazury, często pasjonują się wędkarstwem, dlatego większość z pewnością doceni bliskość miejsca, w którym można łowić ryby. Warto także sprawdzić, czy na terenie ośrodka można przyrządzić własnoręcznie złowioną rybę na grillu.

Niesamowita przyroda

Mazury słyną nie tylko z jezior, ale także rozległych, starych lasów. Dnie można więc spędzać na spacerach wśród drzew, podziwianiu dzikiej natury oraz delektowaniu się czystym powietrzem. Domki letniskowe na Mazurach Wiartel usytuowane są w terenie leśnym, między drzewami, co ułatwia kontakt z przyrodą. Dla osób, które preferują bardziej aktywny wypoczynek, dostępne są liczne trasy rowerowe. Czasami warto także zejść z głównych deptaków i eksplorować okolicę na własną rękę. Mazury są krainą o bardzo bogatej historii, dlatego możemy natknąć się na różne ciekawostki lub znaleźć własne, zaciszne miejsce do odpoczynku.

Sporty wodne

Jednak największym atutem Mazur są oczywiście jeziora. Dzięki bogatej infrastrukturze można uprawiać wiele sportów wodnych. Ośrodek wczasowy Wiartel może pochwalić się naprawdę atrakcyjnym położeniem. Wody mazurskich jezior nadadzą się do bezpiecznej zabawy z dziećmi. Mogą w nich również popływać osoby bardziej doświadczone. Dla amatorów mocniejszych wrażeń organizowane są też nurkowania, dzięki którym można podziwiać podwodny świat.

Atrakcyjne ceny

Nie da się również ukryć, że wyjazd na Mazury będzie korzystniejszy cenowo niż wczasy za granicą. Mimo iż ceny w miasteczkach wypoczynkowych często bywają wyższe, to i tak wciąż są konkurencyjne. Spędzanie urlopu w kraju jest także łatwiejsze do zorganizowania i bezpieczniejsze.

wczasy-na-mazurach-czy-warto-odwiedzic-kraine-tysiaca-jezior

ABOUT THE AUTHOR