Breaking News
 |  | 

Turystyka

Polskie szczyty górskie, które warto zobaczyć. Lista top 8 gór na terenie Polski.

img-responsive

Spacery górskimi szlakami, doskonale wpływają na kondycję. Poprawiają również krążenie oraz zapobiegają starzeniu się skóry. Mają również ogromny wpływ na kondycje psychiczną człowieka. Zdobycie szczytu, powoduje nagły przypływ adrenaliny oraz satysfakcji, co znacząco poprawia samopoczucie, dlatego tak chętnie wybieramy się na spacer, często niełatwymi szlakami.
Pasmo polskich gór jest obszerne. Szczyty różnią się od siebie wysokością, trudnością trasy, wiodącej na górę, lokalizacją oraz widokami, które rozpościerają się ze szczytu. Jakie Polskie szczyty są najbardziej znane i uwielbiane przez turystów?

Najpopularniejsze Polskie szczyty górskie. Lista top 8.

  1. Śnieżka Jest jednym z najsłynniejszych i najchętniej odwiedzanym szczytem w Karkonoszach. Ma 1602 m. Wiodące na nie szlaki są bardzo malownicze oraz posiadają różne stopnie trudności.
  2. Śnieżnik To kolejny polski szczyt, mający 1426 m. To zdecydowanie najpiękniejszy szczyt Sudetów.
  3. Wielka Sowa należy do Gór Sowich. Na jej szczycie, znajduje się wieża widokowa, z której rozpościera się niebanalny widok. Góra ma 1017 m.
  4. Wielka Rawka jest jedną z większych gór Bieszczad. Ma 1304 m i należy do najbardziej odosobnionych szczytów. Miejsce idealne na górskie wyprawy.
  5. Skopiec Jest szczytem gór Kaczawskich. Szczyt porośnięty jest lasem, dlatego widoki są ograniczone. Wysokość to 724m.
  6. Szczeliniec Wielki to marzenie niejednego miłośnika pieszych wycieczek. Najwyższy szczyt gór Stołowych ma 919 m. Z góry rozpościera się niebanalny widok na okolice.
  7. Rysy składają się z trzech wierzchołków. Należą do Tatr i są ich największym szczytem. Wysokość to 2499 m. Ten szczyt jest bardzo wymagający, dlatego należy odpowiednio przygotować się przed ich zdobyciem.
  8. Wysoka Kopa jest szczytem należącym do Gór Izerskich. Na jej szczyt, prowadzą malownicze szlaki. Góra ma 1126m.

Polskie góry, to wyjątkowe miejsca, które odwiedzają turyści z całego świata. Charakteryzują się malowniczymi szlakami, zróżnicowanym stopniem trudności oraz niebanalnymi widokami. Przed wyprawą nalezy pamiętać, o odpowiednim przygotowaniu fizycznym, umożliwiającym uniknięcie kontuzji.

polskie-szczyty-gorskie-ktore-warto-zobaczyc-lista-top-8-gor-na-terenie-polski

ABOUT THE AUTHOR