Breaking News
 |  | 

Turystyka

Dlaczego warto odwiedzić Muzeum Bursztynu w Gdańsku?

img-responsive

Podczas pobytu w Gdańsku Muzeum Bursztynu jest jednym z miejsc, które naprawdę warto odwiedzić. Można w nim zobaczyć wyjątkowe eksponaty, które przybliżą wygląd bursztynu i możliwości jego zastosowania. Muzeum jest czynne przez cały rok, dlatego turyści mogą wybrać się do niego również w niskim sezonie, gdy w mieście nie ma tłumów, a zwiedzanie odbywa się bez pośpiechu. Co można jeszcze zobaczyć w muzeum? Gdańska wystawa zaprasza do przekonania się, jak wiele ma do zaoferowania.

1. Muzeum Bursztynu Gdańsk — co można w nim zobaczyć?

2. Interaktywna wystawa dla całej rodziny w gdańskim Muzeum Bursztynu

Gdańsk po otwarciu muzeum stał się światową stolicą bursztynu. Muzeum posiada jedną z największych kolekcji bursztynu na świecie, dlatego przyciąga krajowych i zagranicznych turystów. Jest to prawdziwa atrakcja na skalę międzynarodową, zwłaszcza że władze muzeum zadbały o to, by przedstawić ciekawostki o bursztynie i eksponaty w najatrakcyjniejszy możliwy sposób. Atutem Muzeum bursztynu jest również fakt, że znajduje się na Starym Mieście. Dowiedz się więcej na jego temat.

Muzeum Bursztynu Gdańsk — co można w nim zobaczyć?

W Muzeum Bursztynu w Gdańsku na zwiedzających czekają liczne eksponaty, do których wykonania posłużył bursztyn bałtycki. Powierzchnia wystawiennicza muzeum jest podzielona na kilka części na parterze i piętrze. Odwiedzający mogą dowiedzieć się więcej o procesie powstawania bursztynu. Na dzieci czekają animowane filmiki, które przybliżają skomplikowane procesy geologiczne i historię świata. Dodatkowo interaktywna wystawa przedstawia informacje o właściwościach fizycznych i chemicznych bursztynu. Zwiedzający dowiadują się więcej na temat twardości, przewodnictwa elektrycznego czy też składu chemicznego bursztynu.

Eksponaty muzeum pochodzą zarówno z dawnych wieków, jak i z czasów współczesnych. Najpiękniejsze obiekty pochodzą sprzed kilkunastu wieków i obejmują zarówno dzieła człowieka, jak i bryłki bursztynu wydobyte w różnych częściach świata. Na wystawie znajduje się też największa bryła bursztynu wydobyta w Polsce. Ciekawostką są współczesne projekty artystów, które przedstawiają modę z wykorzystaniem cennego, bałtyckiego kruszcu. Są to ozdoby wykonane przez projektantów w ostatnich latach. Zbiory muzeum obejmują również łańcuch wykorzystywany przez Prezydenta Miasta Gdańsk w czasie oficjalnych wydarzeń.

Interaktywna wystawa dla całej rodziny w gdańskim Muzeum Bursztynu

Na stronie muzeum można znaleźć liczne zachęty do odwiedzenia wystawy całą rodziną. Dzieci wraz z rodzicami mogą wspólnie obejrzeć film ukazujący wydobycie bursztynu w Polsce oraz w jedynej na świecie, przemysłowej kopalni bursztynu w Rosji. Dzięki takim informacjom każdy może przekonać się, jak przebiega proces pozyskiwania bursztynu w Polsce i w innych krajach. Ponadto dla dzieci przygotowano filmik, w którym wyjaśniono, dlaczego bursztyny można wykopać z ziemi w innych częściach Polski niż wybrzeże.

Dla ciekawych świata dzieci przygotowano możliwość oglądania pająków i innych zwierząt sprzed wieków, które zatopiły się w żywicy i zostały zamknięte w bursztynie. Duże powiększenie sprawia, że owad jest doskonale widoczny, dlatego każdy może poznać jego wygląd i budowę szczegółowo. Dodatkowo na wystawie czekają na dzieci gry i zabawy polegające na stworzeniu własnego bursztynu na elektronicznym ekranie oraz skamieliny do odrysowania na kartce. Dzięki temu najmłodsi chętnie oglądają wystawę wraz z rodzicami.

Przeczytaj więcej na https://pulsgdanska.pl/artykul/muzeum-bursztynu-w-gdansku/1360606

dlaczego-warto-odwiedzic-muzeum-bursztynu-w-gdansku

ABOUT THE AUTHOR