Breaking News
 |  | 

Turystyka

Niezwykłe miasta Polski, które sprawia, że zechcesz tam wrócić.

img-responsive

Często planując wakacje, wybieramy te miejscowości, które są wszystkim znane. Są nimi między innymi duże, przepełnione miasta, zlokalizowane nad morzem, w górach lub samym centrum kraju.
Istnieją również mniej znane miejscowości, które są równie piękne. Posiadają liczne atrakcje i miejsca, wprost idealne na długie spacery lub piknik.
Gdzie zatem wybrać się na długo planowany urlop?

Ciekawe miasta Polski, które warto zobaczyć.

Złoty Potok jest niewielką wsią, położoną w województwie śląskim. Znajduje się tu między innymi Muzeum Regionalne im. Zygmunta Krasińskiego, Pałac Raczyńskich oraz liczne szlaki turystyczne, wiodące na popularne szczyty polskich gór jak Sosnowa czy Jelenia Góra. Miejsce idealne dla osób szukających spokoju oraz lubiących piesze wycieczki.
Lwówek Śląski to dolnośląska miejscowość, leżąca w pobliżu Jeleniej Góry. Na turystów czeka tu Zamek Legend Śląskich, Kościół Wniebowzięcia NMP oraz Malowniczy Rynek z zabytkowymi kamienicami.
W Lwówku Śląskim można skosztować regionalnego piwa, produkowanego w tej miejscowości. W pobliskiej Jeleniej Górze, można wybrać się na spacer malowniczymi szlakami.
Wolin położony nieopodal Ustki, to miejsce wyjątkowo Urokliwe. Już sam fakt, że jest to wyspa otoczona wodą i terenami zielonymi sprawia, że odpoczynek tam będzie należał do przyjemnych.
Do głównych atrakcji zalicza się Muzeum Regionalne im. Andrzeja Kaubego oraz Centrum Słowian i Wikingów, gdzie na turystów czeka masa atrakcji. Dla osób chcących zapoznać się z pięknymi krajobrazami, polecamy Woliński Park Narodowy, w którym znajduje się mnóstwo ścieżek, między innymi prowadzących do Kawczej Góry.
Polska posiada wiele wspaniałych, urokliwych oraz wyjątkowych miejsc, które warte są uwagi., Nie tylko te duże miasta potrafią zapewnić wspaniała zabawę. W tych mniejszych, prócz atrakcji turystycznych, czeka mnóstwo zielonych terenów, idealnych na piknik czy długie spacery.Warto o nich pamiętać, planując swój urlop, by wczasy były jeszcze przyjemniejsze niż te dotychczasowe.

 

niezwykle-miasta-polski-ktore-sprawia-ze-zechcesz-tam-wrocic

ABOUT THE AUTHOR