Breaking News
 |  | 

Turystyka

Bez ryzyka nie ma życia

img-responsive

Ludzie mają wiele hobby. Lubią spędzać wolny czas na pracy w ogrodzie, wypadzie za miasto, czytaniu książek, graniu w gry komputerowe czy uprawianiu sportu. Jednak niektórzy wymagają od swojego hobby czegoś więcej – dreszczyka emocji, dzięki któremu będą bardziej świadomi tego, że żyją.

Więcej adrenaliny, więcej frajdy

By adrenalina została uwolniona, musi pojawić się niebezpieczeństwo, pewne ryzyko. Wywołać mogą to warunki, do których człowiek nie jest przyzwyczajony, których nie ma na co dzień, jak na przykład przestworza, wysokość czy głębia wody i smaganie silnego wiatru.

Poniżej przedstawienie 10 rzeczy których musisz spróbować jeśli lubisz adrenalinę.

1. Skoki na bungee

Jedna z najpopularniejszych aktywności, na myśl o której człowiekowi szybciej bije serce i czuje uderzenie ciepła. Skok wykonać można z dźwigu, z mostu czy nawet skoczni narciarskiej. Poszukiwacze mocnych wrażeń pierwsze skoki na bungee oddali w latach 80. XX wieku.

2. Spadochroniarstwo

Zwykle robione z samolotu, helikoptera lub innego powietrznego pojazdu. Spadek trwa od około czterdziestu sekund do jednej minuty, ale to wystarczy, by poczuć się jak Ikar i cieszyć niezwykłą perspektywą.

3. Akrobalotniarstwo

Wersja akro lub freestyle klasycznego lotu paralotnią. Jeśli ma się silne serce i robienie akrobacji w powietrzu brzmi jak spełnienie marzenia, to warto wpisać tę rzecz na swoją listę do zrobienia.

4. Flisactwo

Kołysanie się po wzburzonej rzece lub wzburzonym górskim cieku niezatapialną łodzią to dopiero przeżycie! Skierowane do ludzi umiejących pracować zespołowo i głodnych obcowania z naturą.

5. Kanioning

Aktywność łącząca wędrówkę, wspinaczkę i sporty wodne. Polega na przekraczaniu cieków górskich i wąwozów, gdzie to trzeba chodzić, skakać, zjeżdżać po naturalnych zjeżdżalniach, pływać w głębokich basenach czy zjeżdżać po skalnych ścianach i to z dala od ludzkich oczu.

6. Wysokie nurkowanie

Wyposażony w kombinezon i kamizelkę ratunkową człowiek rzuca się na gigantyczne zjeżdżalnie w wybranej pozycji, wykonuje akrobacje w powietrzu, po czym nurkuje w jeziorze na dużej wysokości. Uzależniające.

7. Via Ferrata

Włoska aktywność górska, alpejska i powietrzna, która dostarcza moc emocji podczas przejazdu nad jeziorami, przepaściami i innymi grzbietami wysokogórskimi.

8. Gigantyczna tyrolka

Zapewnia łatwe emocje. Tyrolka o długości 1500 metrów pozwalająca latać nad kurortami lub miejscami natury i osiągać prędkość nawet 100 kilometrów na godzinę.

9. Kolarstwo górskie zjazdowe

Zjazd z górskiego zbocza z naturalnymi i sztucznymi przeszkodami cieszy się coraz większą popularnością.

10. Szlak przygód Potholing

Wersja podziemna szlaków przygodowych – jaskinie wyposażone w linie zip, mosty linowe czy nawet zjazdy linowe czekają na śmiałków.

 

bez-ryzyka-nie-ma-zycia

ABOUT THE AUTHOR