Breaking News
 |  | 

Turystyka

Co zobaczyć w Gdyni będąc na weekend w Trójmieście.

img-responsive

Jeszcze 100 lat wstecz w miejscu, gdzie dziś jest piękne miasto Gdynia, była wioska rybacka. Tworząca Trójmiasto razem z Sopotem i Gdańskiem, a także konkurująca o turystów Gdynia, jest ciekawym kierunkiem na wypoczynek oraz do zwiedzania.

Co zobaczyć w Gdyni

  1. Skwer Kościuszki i Molo Południowe, to najbardziej charakterystyczne i popularne miejsce, w Gdyni. Gwarny , pełny kafejek, straganów i restauracji nadmorski deptak.
  2. Statek-muzeum „Dar Pomorza”, W roku 1983 roku otwarto w nim muzeum, i od tamtej pory stał się symbolem miasta. Zwiedzając pokład i jego kajuty, maszynownie, można poczuć fascynującą historię żaglowca oraz ludzi, którzy na nim żyli i pływali po morzach.
  3. Okręt-muzeum ORP „Błyskawica” ORP Błyskawica jest najstarszym na świecie unoszącym się na wodzie niszczycielem. Cumuje tuż obok Daru Pomorza. W 1976 oddano okręt do użytku jako muzeum, które do dziś jest zachowane w bardzo dobrym stanie.
  4. Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, nowy budynek znajduje się na Bulwarze Nadmorskim, w Muzeum można podziwiać eksponaty broni z czasów II wojny światowej oraz poznać historię oręża polskiego na morzu.
  5. Kamienna Góra to doskonały punk widokowy na miasto, dodatkowa atrakcja jest bezpłatna kolejka, która wiedzie na szczyt.
  6. Plaża w Gdyni, po, mimo że miasto posiada wiele kilometrów plaż, za najlepszą uważana jest plaża znajdująca się niedaleko Skweru Kościuszki, tuż za mariną
  7. Muzeum Emigracji w Gdyni, uznawane jednocześnie za jedno z najciekawszych muzeów w Polsce. Muzeum przedstawia liczne zgromadzone zbiory dotyczące polskiej emigracji oraz ich osiągnięcia poza granicami i przedstawia je w nowoczesnej multimedialnej formie.
  8. Molo w Orłowie. Piękna plaża na granicy Gdyni i Sopotu to spokojne miejsce z pięknym drewnianym molem, którego historia sięga I wojny światowej. Wstęp na molo jest bezpłatny i można z niego podziwiać Półwysep Helski, Gdańsk oraz Klif Orłowski
  9. Klif Orłowski i Kępa Redłowska. Stromy brzeg Kępy Redłowskiej rozciągający się na 650 metrów to bardzo urokliwe i romantyczne miejsce.

 

co-zobaczyc-w-gdyni-bedac-na-weekend-w-trojmiescie

ABOUT THE AUTHOR