Breaking News
 |  | 

Turystyka

Poszukiwanie żubrów w Puszczy Białowieskiej. Gdzie zobaczyć żubry w Białowieży?

img-responsive

Białowieża to znana, niewielka wieś województwa podlaskiego, umiejscowiona na terenach rozległej, urokliwej i pięknej polany. Są to tereny należące do jednego z przyrodniczych zabytków Polski – Puszczy Białowieskiej. Jakie atrakcje oferuje puszcza oraz jej okolice? Gdzie zobaczyć żubry w Białowieży – czyli przegląd niespotykanych zwierząt. Czym jest i gdzie się znajduje Rezerwat Pokazowy Żubrów?

Gdzie zobaczyć żubry w Białowieży?

Puszcza Białowieska i jej rozległe tereny to okazja do obcowania z naturą. Dzięki różnorodności roślin, jak również ogromnej ilości popularnych i mniej spotykanych gatunków zwierząt można poczuć się wyjątkowo, a czas spędzony na tych obszarach pozostanie na długo w pamięci. Jedną z największych atrakcji parków jest obserwacja chronionego, zagrożonego wyginięciem zwierzęcia, jakim jest żubr.
Gdzie zobaczyć żubry w Białowieży? Puszcza Białowieska, a właściwie jej cześć to tereny objęte ochroną. Spacerowanie po niej powinno odbywać się z zachowanie ustalonych zasad. Rezerwat można zwiedzać tylko z przewodnikiem, który odpowie na wszystkie pytania ciekawych turystów. Jedną z atrakcji zwiedzania parku jest obserwacja żubrów, które można spotkać podczas spaceru. Jednakże na szlaku nie zawsze się one pojawiają. Większym gwarantem spotkania zwierzęcia jest pobyt w Rezerwacie Pokazowym Żubrów. Okazy te można również napotkać na północnym skraju puszczy, gdzie zostają one dokarmiane przez miejscowych leśników.

Czym jest Rezerwat Pokazowy Żubrów?

Na rozległym terenie rezerwatu można zobaczyć wiele gatunków różnorodnych stworzeń. Oprócz żubrów warto wypatrywać również łosi, jeleni, dzików czy sarny. Podczas spaceru warto wspomóc się sprzętem optycznym – lornetką, dzięki której można przeżyć jeszcze lepsze efekty i wrażenia z wycieczki. Wstęp na teren rezerwatu jest odpłatny. Park można zwiedzać pieszo oraz na rowerze. Samo spotkanie z żubrem oraz jego obserwacja z pewnością pozostanie w pamięci na długie lata każdego turysty.

 

poszukiwanie-zubrow-w-puszczy-bialowieskiej-gdzie-zobaczyc-zubry-w-bialowiezy

ABOUT THE AUTHOR