Breaking News
 |  | 

Turystyka

Kiedy wysłać dziecko na obóz zimowy?

img-responsive

Najlepsza forma spędzania ferii zimowych przez dzieci

Obozy zimowe to doskonała okazja, aby dziecko mogło sprawdzić swoją samodzielność, zawrzeć nowe znajomości, podszkolić swoje umiejętności lub nabyć zupełnie nowe. Do wyboru jest wiele różnych tematyk na obozy zimowe, pośród których z łatwością znajdziecie taki program, który najlepiej odpowie na potrzeby i będzie zgodny z preferencjami dziecka.

Zanim jednak wyślecie swoje dziecko na obóz zimowy, upewnijcie się, że to na pewno dobry pomysł. Dziecko musi być gotowe na to, żeby samo (bez rodziców) wyjechać poza dom, miasto rodzinne, czy znajome tereny. Warto przygotować je wcześniej zostawiając na kilka noclegów u babci, cioci, czy znajomych.

Kiedy wysłać dziecko na obóz zimowy?

To, kiedy wysłać dziecko na obóz, czy kolonie uzależnione jest w dużej mierze od dziecka. Każde dojrzewa w innym wieku, w różnym tempie rozwijają się różne emocje u dzieci, dlatego nie każdy maluch poradzi sobie samodzielnie na koloni, podczas gdy jego rówieśnicy już tak.

Pierwsze wyjazdy organizowane są dla dzieci w wieku 7-8 lat. Wielu maluchów w tym wieku świetnie radzi sobie bez rodziców. Potrafią same się przebrać, umyć, pościelić sobie łóżko, czy spakować się do plecaka. To podstawowe sprawy, jeśli chodzi o wyjazd, gdyż wychowawczyni obozu nie będzie w stanie zająć się w tej kwestii kilkunastoma dziećmi.

Pierwszy obóz zimowy dziecka

Pierwszy obóz malucha najlepiej, aby zlokalizowany był w miarę blisko miejsca jego zamieszkania. Wykluczy to długą podróż, podczas której dziecku może aktywować się choroba lokomocyjna, co z miejsca spisuje je na słaby start. Bliska lokalizacja jest istotna też ze względu na ewentualną potrzebę odebrania dziecka z obozu, gdy nie będzie radziło sobie najlepiej z pobytem daleko od domu i rodziców.

Poza tym pierwszy wyjazd dziecka nie powinien być zbyt długi. Najlepiej dawkować dziecku tego typu przeżycia, zaczynając od kilkudniowego (2-3 dni) wyjazdu, podczas którego przekonacie się, czy Wasze dziecko faktycznie jest gotowe na obóz zimowy bez Waszego towarzystwa.

kiedy-wyslac-dziecko-na-oboz-zimowy

ABOUT THE AUTHOR