Trasa na Baranią Górę – popularne szlaki turystyczne. Węgierska Górka – szlak na Baranią Górę
Polskie szlaki turystyczne zachwycają swoją różnorodnością, stopniem zaawansowania, a przede wszystkim pięknymi, klimatycznymi, niezapomnianymi widokami. Wrażenia przebyte podczas wędrówki wśród natury, pozostaną w pamięci niejednego turysty. Jakie szlaki turystyczne najbardziej przypadły do gustu wędrowcom? Czym charakteryzuje się trasa Węgierska Górka szlak na Baranią Górę?
Popularne polskie szlaki turystyczne
Polska to region, który zachwyca bogactwem różnorodnych tras i szlaków przyrodniczych. Wiele z nich znajduje się w południowej części kraju, a ich zróżnicowanie pozwala wybrać poziom trudności. Wśród najpopularniejszych dróg należy wyróżnić ścieżki górskie i nizinne umiejscowione na dole mapy. Najciekawsze propozycje to:
- Orla Perć,
- Główny Szlak Beskidzki,
- Grzbiet Karkonoszy,
- Pieniny,
- Szlak Orlich Gniazd,
- Wiele innych.
Węgierska Górka szlak na Baranią Górę
Jednym z bardzo popularnych i lubianych regionów jest pasmo górskie Beskidu Śląskiego, ze szczytem Barania Góra. Na wierzchołek wzniesienia wiedzie znany, zróżnicowany pod względem trudności szlak, którego początek zlokalizowany jest we wsi Węgierska Górka. Jak przebiega wspomniana trasa? Czym ona się charakteryzuje?
Węgierska Górka szlak na Baranią Górę to droga pełna pięknych krajobrazów, mało zalesiony odcinek daje możliwość podziwiania widoków i pejzaży całego regionu. Trasa rozpoczyna się na stacji PKP w Węgierskiej Górce, następnie ciągnie się asfaltową drogą do pierwszego dość ostrego wzniesienia, w stronę miejscowości Glinne. Tam warto zatrzymać się i podziwiać piękne i charakterystyczne formy skalne. Dalsza cześć szlaku wiedzie przez grzbiet Magurki, Az na szczyt Baraniej Góry.
Cały szlak oznaczony jest za pomocą koloru czerwonego. Opisana trasa to 11,5 kilometrowy odcinek, który można pokonać w czasie około 4,5 godzin. Podczas przejścia warto uwzględnić kilka wzniesień oraz średnie nachylenie terenu o wysokości 8,6% – na odcinku Węgierska Górka – Magurka Radziechowska, a także coraz nieco mniejsza różnicę nachylenia w dalszej części wędrówki.
Najnowsze komentarze