Breaking News
 |  | 

Turystyka

Trzy wyjątkowe miejsca na Śląsku które sprawią, że nie znów tam wrócisz.

img-responsive

Wyjątkowo malownicze tereny, pełne różnorodnych kwiatów, krzewów i roślin. Miejsca, w których można odpocząć, przyjemnie spędzić czas z rodziną oraz przybliżyć wiedzę na temat roślin. Takie są właśnie ogrody roślinę na terenie śląska. Czym się wyróżnia na tle innych ogrodów? Dlaczego to właśnie tam, warto wybrać się w wolnej chwili?

Trzy piękne oraz oryginalne ogrody do zwiedzania woj śląskie.

Popularnym, chętnie odwiedzane przez mieszkańców jak i turystów ogrodem jest Ogród Japoński w Pisarzowicach. Ten malowniczy ogród składa się się z wielu drzewek bonsai, barwny h kwiatów oraz krzewów, które nadają mu bajecznego wyglądu.
Na terenie ogrodu znajduje się herbaciarnia, gdzie można odpocząć wśród najpiękniejszych okazów roślin.
Drugim ogrodem, który również zachwyci miłośników odpoczynku na świeżym powietrzu jest Śląski Ogród Botaniczny w Katowicach. Miejsce to jest urokliwe oraz umożliwia odpoczynek osobą w każdym wieku. Prócz licznych gatunków roślin ozdobnych, podziwiać można tu rośliny sadownicze, energetyczne a nawet zakupić nasiona oryginalnych roślin, stanowiących wyjątkową ozdobę ogrodu. Miejsce idealne na rodzinne spędzanie wolnego czasu.
Trzecia i ostatnia już propozycja jest Gliwicka Palmiarnia. Ogród ten ma aż 2000 m2. Podziwiać w nim można pięć pawilonów: sukulenty, rośliny egzotyczne, użytkowe, pawilon historyczny oraz Akwarium Amazonii, z licznymi gatunkami egzotycznych ryb.
Dzięki tak wielu atrakcją, każdy spędzi tu miło czas, podziwiając faunę i florę, głównie ciepłych krajów. Miejsce dostosowane dla dzieci oraz osób niepełnosprawnych.
Śląsk jest województwem z bogatą historią. Posiada przepyszną, regionalną kuchnię oraz atrakcje, których zazdroszczą inne miasta. Wśród nich, są właśnie wysoko oceniane ogrody botaniczne, które przybliża widzę na temat regionalnych roślin oraz tych, które pochodzą z odległych zakątków świata. Można tu wypocząć przyglądając się pięknym okazom lub pijąc pyszną kawę w gronie przyjaciół. Warto wybrać się do tych miejsc, zwiedzając Śląsk.

 

trzy-wyjatkowe-miejsca-na-slasku-ktore-sprawia-ze-nie-znow-tam-wrocisz

ABOUT THE AUTHOR