Breaking News
 |  | 

Turystyka

Dwa najpopularniejsze szlaki rowerowe, które zachwycą i doprowadzą na popularne szczyty Gór Świętokrzyskich.

img-responsive

Wyjątkowe krajobrazy oraz zróżnicowanie ternu sprawia, że wypoczynek w górach z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Na szlaku, spotkać możemy doświadczonych turystów oraz typowo weekendowych, czyli osoby, które sporadycznie decydują się na wzmożony wysiłek.
W Polsce nie brakuje szlaków pieszych, konnych czy rowerowych> Z racji dużego zróżnicowania terenu, można skorzystać z prostych, krótkich oraz bezpiecznych szlaków, idealnie nadających się na rodzinne spacery. Najlepszymi terenami do tego typu przechadzek są górskie szlaki w Górach Świętokrzyskich.

Góry Świętokrzyskie. Najlepsze miejsca, do których dotrzesz rowerem. Najpopularniejsze trasy rowerowe Góry Świętokrzyskie.

Na terenie Gór Świętokrzyskich, nie brakuje szlaków rowerowych. Dzięki stałemu rozwojowi, rowerem dotrzeć można między innymi na Łysą Górę. Czerwony szlak wiodący na szczyt, jest wyjątkowo malowniczy. Początek trasy, przebiega utwardzoną, jednak pokrytą drobnymi kamieniami drogą, które bliżej szczytu, stają się większe i bardziej ostre, uniemożliwiając dalszą jazdę. Na tym etapie, trzeba pomóc sobie pracą mięśni rąk i wnieść rower na szczyt. Droga powrotna, w kierunku Piotrowa, przebiega już nieco łatwiejszym, leśnym szlakiem. Trzeba jednak być ostrożnym, gdyż z ziemi wystaje mnóstwo korzeni, o które łatwo zahaczyć. Szlak przebiega przez Świętą Katarzynę aż do Piotrowa, przez popularne atrakcje turystyczne jak Punkt Widokowy w Świętej Katarzynie.
Drugi, bardzo popularny szlak rekreacyjny to zielony. Różni się on znacząco od czerwonego. Prócz pięknych widoków oraz licznych atrakcji, do których można dotrzeć rowerem, różni się on ukształtowaniem terenu. Drogi są przyjemniejsze, lepiej oznaczone oraz dostosowane do jazdy z dziećmi. Łagodny szlak, umożliwia jazdę z przyczepką, dzięki czemu wycieczka z dziećmi będzie przyjemniejsza.
Jego największą zaletą jest poprowadzenie szlak z dala od ruchliwych dróg, co poprawia bezpieczeństwo.
Góry Świętokrzyskie, choć z pozoru wyglądają niewinnie, potrafią zaskoczyć, Przed wycieczką, warto odpowiednio się przygotować. Porządny strój oraz ćwiczenia rozciągające, pozwolą uniknąć kontuzji, natomiast zapasowa dętka, powrotu z rowerem w rękach.

dwa-najpopularniejsze-szlaki-rowerowe-ktore-zachwyca-i-doprowadza-na-popularne-szczyty-gor-swietokrzyskich

ABOUT THE AUTHOR