Breaking News
 |  | 

Inne tematy

Stroje i przebrania dla dorosłych – na jakie okazje?

img-responsive

Przebierana impreza, bal karnawałowy, Halloween czy też spotkanie andrzejkowe to wydarzenia, które wymagają od uczestników zabawnego kostiumu. Warto zatem zastanowić się, w co lub kogo najlepiej jest się wcielić. Imprezy tematyczne z reguły narzucają konieczność stosownego przygotowania. Bale karnawałowe organizowane są nie tylko dla dzieci, lecz również dla osób dorosłych. W związku z tym należy sięgnąć po idealne przebranie, które będzie dopasowane do charakteru uczestnika zabawy oraz przyciągnie wzrok znajomych. Odpowiedni rozmiar kostiumu, a także kreatywność sprawią, że bal przebierańców dla dorosłych na długo utkwi każdemu w pamięci. Zatem jaki strój wybrać?

Stroje karnawałowe dla dorosłych

Warto zaznaczyć, że istnieje naprawdę dużo rodzajów przebrań dla osób pełnoletnich. Wbrew pozorom wybór jest znacznie większy niż w przypadku kreacji dla najmłodszych. Wynika to przede wszystkim z tego, że dorośli z reguły posiadają więcej ulubionych bohaterów bajkowych z dawnych czasów. Kostiumy na imprezę tematyczną mają różne formy. Kompletne stroje, zabawne spódnice, spodnie oraz komiczne akcesoria pozwalają puścić wodze fantazji i cieszyć się przednią zabawą. Bardzo dużo zależy również od motywu spotkania karnawałowego. Często zdarza się, że narzucana jest konkretna tematyka np. obowiązują kreacje w stylu lat 80. lub konieczne jest założenie kolorowych masek na twarz.

Jak wybrać idealny strój?

Stroje dla dorosłych przede wszystkim muszą być wykonane z solidnego materiału, aby uczestnicy imprezy mogli czuć się w nich komfortowo. Powinny być również odpowiednio dopasowane do charakteru, poczucia humoru, zainteresowań oraz indywidualnych upodobań. Rozmiar kostiumu pełni także kluczową rolę. Ubranie nie może być za luźne, ani za bardzo obcisłe – mogłoby wtedy utrudniać swobodną zabawę i krępować ruchy podczas tańców lub różnego rodzaju konkursów. W przypadku zabawy sylwestrowej warto postawić na kreacje zawierające brokat i cekiny lub inne dekoracje, uszyte z błyszczącego materiału. W wielu sklepach lub wypożyczalniach na półkach widnieją typowo kostiumy damskie, męskie oraz uniwersalne. Do tej ostatniej grupy zalicza się najczęściej stroje zwierzaka, owoców i warzyw lub słynne “carry me” oraz “ride on”.

Kostiumy karnawałowe dla mężczyzn

Faceci zwykle nie przepadają za kolorowymi strojami, są również mniej skłonni do przebierania się. Jednak szeroki wybór ciekawych kreacji sprawia, że coraz częściej mężczyźni wybierają znakomite rozwiązania. W przypadku eleganckiej imprezy karnawałowej płeć męska występuje przeważnie w smokingach lub garniturach i bogato zdobionych maskach. Jednak tego typu spotkania mogą przybierać formę luźnych zabaw, gdzie idealnie sprawdzą się nieco bardziej humorystyczne wersje stylizacji. Najbardziej popularne przebrania dla dorosłych mężczyzn to zazwyczaj stroje piratów, książąt z bajek i policjantów lub strażaków. Najwięksi fani komiksów lub filmów science fiction wybierają kostiumy superbohaterów. Obecnie bardzo modny stał się wizerunek Jokera, ze względu na znany dramat psychologiczny z jego udziałem.

Strój dla mężczyzn na Halloween

Mroczne charakteryzacje i makijaże oraz ponure ubrania to kluczowe elementy tego upiornego święta. Mimo tego, że tradycja przebierania się za zombie, wampiry i innego rodzaju potwory jest najbardziej znana w Ameryce, to w Polsce również odbywają się straszne imprezy. W przeciwieństwie do balów karnawałowych, mężczyźni wolą założyć krwawy strój z okazji Halloween. Przeważnie są to garnitury splamione krwią, ubrania przedstawiające kosmitów lub znane postacie z horrorów tj. Freddy Krueger, Michael Myers, Jason Voorhees itp.

Bal przebierańców – stroje karnawałowe damskie

Ogromna ilość stylizacji dla płci pięknej zdecydowanie nie ułatwia wyboru idealnego stroju na imprezę tematyczną. Kobiety postawić mogą na elegancką sukienkę wraz z ozdobną maską, śmieszne przebranie przedstawiające zabawną postać z filmu lub strój z konkretnej epoki. Nieodłącznym elementem ciekawych kreacji jest przede wszystkim odpowiednio dopasowany makijaż, a nawet peruka. Można również stworzyć swój własny strój, który na pewno będzie odznaczał się oryginalnością wśród stylizacji pozostałych członków imprezy. Jednak strój na jeden wieczór pochłania naprawdę dużo czasu. Warto zatem wybrać się do profesjonalnego sklepu internetowego lub wypożyczalni i zaopatrzyć się w urokliwe przebranie. Panie chętnie kupują kostium pielęgniarki, aniołka, diabełka. Często również wcielają się w postać znanych aktorek i piosenkarek np. Marilyn Monroe, Madonna itp.

Damski kostium na Halloween

Odpowiedni strój kobiecy na Halloween powinien być odpowiednio dobrany oraz dostatecznie przerażający. Panie obecnie decydują się na odważne i seksowne kostiumy pielęgniarki, przebojowej muszkieterki lub zakonnicy. Inne kobiety wolą zaś mroczne i straszne stylizacje, zatem wybierają nieco mroczniejsze wersje wampirzyc, świecących w ciemności strojów przedstawiające kościotrupa, zombie itp.

Stroje dla dorosłych – wersja dla par

Oryginalnym pomysłem na przebranie dla zakochanych jest wybór tematycznie dopasowanych strojów. Bardzo często są one spotykane na wielu przyjęciach i sprawiają ogromne wrażenie wśród uczestników imprezy. Przeważnie partnerzy wcielają się w role ulubionych par filmowych, bajkowych np. Harley Quinn i Joker, Jack Dawson i Rose DeWitt Bukater, Shrek i Fiona. Możliwości jest naprawdę wiele, warto również połączyć takie postacie jak pirat i syrena, anioł i diabeł, lekarz i pielęgniarka.

pirat

Podsumowanie

Na każdej imprezie tematycznej spotyka się osoby, które posiadają oryginalny kostium. Jednak kwestia, co należy założyć na takie wydarzenie może okazać się problematyczna, zwłaszcza dla osób, które jak dotąd nie brały udziału w przyjęciach karnawałowych. Bez względu na wszystko, należy zadbać o wygodę i dobre samopoczucie. Dzięki temu bale karnawałowe staną się czymś wyjątkowym i zabawnym, a nie znienawidzoną koniecznością.

stroje-i-przebrania-dla-doroslych-na-jakie-okazje

ABOUT THE AUTHOR