Breaking News
 |  | 

Inne tematy

Jak dobrać pierścionek zaręczynowy?

img-responsive

Zdarza się, że nie widzimy świata poza tą jedną, wyjątkową osobą. Chcemy dla naszej drugiej połowy jak najlepiej, pragniemy niekończącej się bliskości i czułości. Będąc w udanym związku, chcemy spędzić razem całe życie, a narzeczeństwo staje się naturalną kolejnością rzeczy. I tutaj często pada pytanie: jak dobrać pierścionek zaręczynowy tak, by był tym idealnym?

Pierścionek zaręczynowy — wybierz idealny!

Planując zaręczyny, należy zadbać o odpowiedni pierścionek zaręczynowy. W końcu staje się on symbolem narzeczeństwa, a także miłości i przywiązania do drugiej osoby. Nierzadko oświadczyny zachowywane są w ścisłej tajemnicy przed partnerką, co niektórym panom może przysporzyć niemałych problemów podczas wybierania biżuterii.

Przed pójściem do jubilera powinno się wiedzieć jaki rozmiar pierścionka będzie właściwy. Odpowiedni pierścionek zaręczynowy powinien idealnie przylegać do palca — nie powinien być ani za mały, ani za duży. Komfort jego noszenia powinien być więc kwestią kluczową. Jak więc dobrać pierścionek zaręczynowy tak, by wszystko nadal pozostałą słodką tajemnicą? Sposobów jest kilka.

Wizyta u jubilera

Jednym z rozwiązań jest wizyta u jubilera. Warto się do niej przygotować i zabrać ze sobą pierścionek partnerki, który nosi na palcu serdecznym. Może okazać się to nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli nie chcemy, by partnerka zaczęła coś podejrzewać. Dobrze jest więc wybrać biżuterię, którą kobieta nosi tylko okazjonalnie i zorganizować wszystko tak, by pierścionek zdążył wrócić na czas na swoje miejsce. Jubiler dokładnie obejrzy i zmierzy błyskotkę, dzięki czemu zyskamy pewność, że wybrany przez nas pierścionek zaręczynowy okaże się strzałem w dziesiątkę.

Do jubilera warto wybrać się także, jeśli nie posiadamy przy sobie konkretnej ozdoby. Niektóre salony jubilerskie oferują miarkę, za pomocą której bez problemu zmierzymy biżuterię partnerki w dowolnym miejscu. Z taką pomocą przyszły pierścionek zaręczynowy powinien pasować idealnie.

Pomoc najbliższych i użycie miarki

Pomoc najbliższych może okazać się nieoceniona, jeśli zależy nam na tym, aby pierścionek zaręczynowy okazał się perfekcyjny. Z powodzeniem można wypytać najlepsze przyjaciółki partnerki, bądź przyszłą teściową, o to, jaki rozmiar pierścionka będzie trafny. Nawet jeśli początkowo mogą wahać się z odpowiedzią, na pewno w skuteczny i delikatny sposób wypytają przyszłą narzeczoną o tę informację. Oczywiście tak, by niczego się nie domyśliła!

Można wspomóc się również tak zwaną suwmiarką czy nawet zwykłą linijką, którą każdy powinien znaleźć w domu. Aby precyzyjnie dokonać pomiaru, należy zmierzyć tak zwaną średnicę pierścionka należącego do wybranki. Jak już wspomniano wyżej, bardzo ważne jest, by biżuteria ta była noszona przez kobietę na palcu serdecznym — tylko wtedy będziemy mieć pewność, że pierścionek zaręczynowy będzie odpowiedni.

Wspólna wizyta w salonie jubilerskim

Choć opisane powyżej sposoby odnosiły się do wyboru pierścionka zaręczynowego w tajemnicy przed wybranką, nie zawsze fakt planowania oświadczyn jest sekretem. Często partnerzy decydują, by pierścionek zaręczynowy wybrać wspólnie. W tym wypadku najlepiej udać się wspólnie do salonu jubilerskiego i na spokojnie dokonać wyboru. Taka wizyta może być bardzo romantyczna, a ta intymna chwila z całą pewnością zostanie zapamiętana przez przyszłych narzeczonych na całe życie.

Bez względu na to, czy pierścionek zaręczynowy wybierany jest samodzielnie, czy też razem z partnerką, z całą pewnością rozmiar ma znaczenie. Należy dobrze przygotować się do tego ważnego zakupu i zadbać o każdy szczegół. Powodzenia!

jak-dobrac-pierscionek-zareczynowy

ABOUT THE AUTHOR