Breaking News
 |  | 

Turystyka

Kielce atrakcje w okolicy czyli Polska na urlop

img-responsive

Polska jest doskonałym kierunkiem wakacyjnych podróży, o czym coraz częściej przekonują się nie tylko osoby na stałe tu mieszkające, ale też obcokrajowcy. Nic w ty dziwnego, bowiem w naszym kraju nie brakuje różnorakich atrakcji, spośród których każdy znaleźć powinien coś odpowiedniego dla siebie.

 

Do najpopularniejszych miejsc czy regionów należy bez wątpienia bałtyckie wybrzeże, gdzie nie brakuje zarówno dużych, tętniących życiem nadmorskich kurortów, jak i małych, spokojnych wiosek rybackich, gdzie życie zwalnia a człowiek może naprawdę wypocząć. Popularne są górskie szlaki, szczególnie te w Tatrach czy Bieszczadach, bowiem oferują osobom je przemierzającym niezapomniane, spektakularne widoki. Wiele osób z przyjemnością odwiedza Mazury słynące z dziesiątek mniejszych czy większych jezior. Miłośnicy historii również nie będą zawiedzeni, bez względu na to, czy pragną odwiedzić miejsca związane z wydarzeniami, które miały miejsce nie tak dawno, jak i tymi bardziej odległymi w czasie. Zwiedzić można chociażby krzyżackie warownie czy zamki na Szlaku Orlich Gniazd, nie brakuje też oczywiście miejsc związanych z II wojną światową, upadkiem komunizmu itp. Na Śląsk zmierzają zaś osoby zainteresowane turystyką industrialną, znajduje się tam bowiem mnóstwo udostępnionych do zwiedzania zabytków techniki. To jednak tylko te najpopularniejsze kierunki. Ciekawych miejsc nie brakuje także w tych mniej oczywistych, na przykład… w okolicach Kielc.

Kielce atrakcje w okolicy

Niedaleko Kielc odwiedzić można mnóstwo miejsc, które nie jedną osobę są w stanie bardzo pozytywnie zaskoczyć. Jednym z takich miejsc jest na przykład Zamek Królewski w Chęcinach, imponująca budowla na skalistym wzgórzu. Niedaleko – w Tokarni – znajduje się Muzeum Etnograficzne Wsi Kieleckiej, ogromny i bardzo atrakcyjny skansen. Inną popularną atrakcją jest Jaskinia Raj, miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia. Na tym ciekawe miejsca oczywiście się nie kończą, warto więc wybrać się w te okolice i odkryć ich jeszcze więcej.

 

kielce-atrakcje-w-okolicy-czyli-polska-na-urlop

ABOUT THE AUTHOR