Breaking News
 |  | 

Turystyka

Pomysły na udaną imprezę integracyjną.

img-responsive

Nie jest tajemnicą, iż dobrze zorganizowana impreza integracyjna potrafi przynieść wiele korzyści. Co ważne, bardzo często nie musi ona kosztować fortuny, aby uczestnicy czuli się dobrze, a nie brali w niej udział głównie z obowiązku. Kluczem dobrej integracji jest pomysł oraz doświadczony organizator, który pomoże wszystko zaplanować. W poniższym tekście przybliżymy kilka z pomysłów na udaną integrację.

Główny cel imprezy integracyjnej

Pomimo że na co dzień wiele godzin spędzamy w pracy, to bardzo często pracownicy praktycznie się nie znają.
To właśnie z myślą o nich pracodawcy organizują wspólne wyjazdy integracyjne podczas których osoby te mogą się bliżej poznać. W krótkiej perspektywie taki wyjazd może wydawać się zwykłą rozrywką, przerywnikiem w pracy. W dłuższej jednak potrafi dać szereg korzyści i wpłynąć zarówno na atmosferę panującą w firmie, jak i na efektywność prowadzonych przez nią działań. Lepsze poznanie się pracowników poza środowiskiem pracy – tak możemy określić główny cel integracji.

Integracja może mieć bardzo różną formę

Pierwsze imprezy integracyjne, które odbywały się kilkanaście lat temu nie miały zbyt wyszukanej formy. Zazwyczaj sprowadzały się do wspólnych kolacji w restauracji lub szkoleń zakończonych kolacją. Na przestrzeni lat wiele uległo jednak zmianie. Dzisiejsze integracje to raczej wyjazdy połączone z aktywną rozrywką, które sprawiają, iż uczestnicy nie czują się jak środowisku pracy, a raczej na wycieczce. Będąc właścicielem firmy i chcąc polepszyć panujący w niej klimat trudno o lepszy pomysł niż impreza integracyjna. Poznań i jego okolice to jedno z aktywniejszych miejsc na mapie integracyjnej Polski.

Pomysł na imprezę warto dopasować do wieku pracowników

Oferta firm organizujących tego typu imprezy jest na tyle bogata, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Warto jednak pamiętać o tym, aby maksymalnie dostosować pomysł np. do specyfiki pracujących w niej osób. Przykładowo firma księgowa zatrudniająca głównie panie powinna rozważyć czy impreza typu survival będzie dla nich odpowiednia. Taki pomysł może być natomiast idealny dla firmy, w której pracują głównie młodzi mężczyźni.

Jako właściciel firmy powinniśmy w pierwszej kolejności pamiętać o naszym celu. Nie ma nic gorszego niż zorganizować wyjazd, wydać pieniądze, a potem po minach pracowników ocenić, iż było to nieporozumienie.
Każda impreza integracyjna w Poznaniu i nie tylko wymaga zaplanowania. Dobrze jest poświęcić na to czas. Poszukać firm, które są znane na rynku i mają doświadczenie w tego typu imprezach. Dobra firma to taka, która nie tylko próbuje nam sprzedać swój produkt, ale wysłucha potrzeb, doradzi lub przyzna wprost, że na chwilę obecną nie będzie w stanie zaoferować nam swoich usług.

 

pomysly-na-udana-impreze-integracyjna

ABOUT THE AUTHOR