Breaking News
 |  | 

Turystyka

Za co lubimy Dubaj ?

Za co lubimy Dubaj?

To jedna z największych metropolii świata, w której można bawić się nie tylko od święta, ale przez cały rok. Tutaj możesz przeżyć niezapomniane chwile i poczuć się bajkowo. Dubaj kusi licznymi atrakcjami. Każdy wybierze coś dla siebie. Latem możesz zjeżdżać na stoku narciarskim, a zimą wygrzewać się w gorących źródłach. Wszystko zależy od twoich preferencji.

Za co można kochać Dubaj?

Za wszystko naj.
To tutaj są najwyższe budynki, najtańsze złoto i najbardziej wyrafinowany luksus. Najwyższy hotel świata- Burj Al Arab , zwany wieżą arabską, to jedyny na świecie hotel z siedmioma gwiazdkami. Zapiera dech w piersiach i wykonaniem w kształcie żaglowca i usytuowaniem (na sztucznej wyspie) oraz wyposażeniem (podwodna restauracja, lądowisko do helikopterów). Najwyższy drapacz chmur – Burj Khalifa , miejsce skąd można podziwiać przepiękną panoramę miasta oraz magiczne zachody słońca. Tylko w Dubaju doświadczysz najwspanialszych projekcji świateł, muzyki i fontannowych spektaklów, gdzie woda wytryskuje pod ciśnieniem aż na wysokość 150 m. ( The Pointe ).
Największe centrum handlowe Dubai Mall oferuje nie tylko sprzedaż licznych artykułów w 1200 sklepach, ale to przede wszystkim miejsce kulturalnych wystaw, projekcji i spektaklów. Tutaj możesz zwiedzić podwodne zoo lub akwarium, pozjeżdżać na stoku narciarskim czynnym cały rok lub pojeździć na łyżwach, na największym w Emiratach lodowisku.

Za pogodę, jedzenie i widoki. W tym kraju pogoda jest zawsze. Co prawda lata bywają nieznośnie gorące, ale przebywanie w miejscach klimatyzowanych rozwiązuje ten problem. Jedzenie to egzotyka. Do wyboru mamy: Machboos czyli cudowny ryż z szafranem, na którym podaje się warzywa, ryby i mięso. Arabski chlebek jedzony z gęstym warzywno-mięsnym bulionem Fareeth to danie, które syci na długo. Desery to przede wszystkim Ligamat , czyli małe pączki polane syropem z daktyli, Balaleet słodki, cieniutki makaron z kardamonem lub Umm Ali , pudding chlebowy serwowany z migdałami i pistacjami. Warto spróbować też Camellatte , kawy z wielbłądzim mlekiem lub falafelów z sosem sezamowym. Widoki najpiękniejsze to te z najwyższych budynków i tarasów widokowych lub z Dubai Frame największej ramy świata, z której szczytu można podziwiać Stare i Nowe miasto. Możesz zjeść romantyczną kolację w Madinat Jumeirah -dubajskiej Wenecji, z pięknym widokiem na Burj Al Arab .

Dubaj to miasto, któremu nie można powiedzieć: „Żegnaj”, tylko „Do widzenia, do zobaczenia”. W tym mieście fajerwerki i imprezy trwają cały rok. Zakupoholicy i łowcy okazji towarów luksusowych będą zachwyceni. Ci, którzy potrzebują wrażeń i chcą przeżyć niezapomniane chwile, też znajdą coś dla siebie.

 

za-co-lubimy-dubaj

ABOUT THE AUTHOR