Breaking News
 |  | 

Turystyka

Dolnośląskie atrakcje na weekend czyli kilka propozycji atrakcji w województwie dolnośląskim

img-responsive

Województwo dolnośląskie posiada w swoich granicach wiele urokliwych miejscowości, które nie są szerzej znane, a dysponują całkiem ciekawą ofertą dla turystów. Jeżeli chcielibyśmy wybrać się i zwiedzić inne obszary niż ośrodki takie jak Wrocław czy Jelenia Góra, to należy wziąć po uwagę w pierwszej kolejności stolice powiatowe. One pokażą nam odmienne oblicze tego regionu.

Dolnośląskie atrakcje na weekend w końcu nie znajdują się tylko w wielkich miastach!

 

MOŻE OLEŚNICA?

Największą atrakcją w tym mieście jest Zamek Książąt Oleśnickich z około XIII wieku otoczony przez park. Budowla posiada wysoką więżę. Zresztą wieże, poza kwitnącymi różami, są jednym z elementów Oleśnicy, hasło promocyjne brzmi: „Oleśnica – miasto wież i róż”. Będąc tutaj, należy wstąpić do Oleśnickiego Domu Spotkań z Historią szerzej przybliżającego przeszłość miejscowości. Wiosna i lato są idealnymi porami roku żeby tu przyjechać. W ostatnich dniach maja urządzane są Dni Oleśnicy – okazja do bezpośredniego poznania tego miejsca.

ALBO DZIERŻONIÓW?

Zaglądając do Dzierżoniowa można pokusić się o rekreacyjny spacer. Miasto wyznaczyło dwie trasy prowadzące do największych atrakcji. Pierwszy to Trakt Smoka i właśnie wizerunek tego stworzenia prowadzi nas do kolejnych miejsc. Na drodze znajdzie się m. in. Dom Kata czy Muzeum Miejskie. Druga ścieżka to Trakt Diory, było to przedsiębiorstwo produkujące, jako pierwsze w Polsce, radioodbiorniki. Możemy zobaczyć na trasie dziesięć takich urządzeń. Przejście nie pochłania dużo czasu, przeciętnie trwa około 30 minut.

EWENTUALNIE ZŁOTORYJA

Aby poznać miasto trzeba odwiedzić Muzeum Złota, w którym wyeksponowano przedmioty do wydobywania tego kruszcu. Należy też skorzystać z okazji i pójść do Kopalni Aurelia zobaczyć sztolnię, może akurat uda się nam znaleźć kawałek złota? Warto zaryzykować! Całą rodziną można się także udać na relaksujący spacer Szlakiem Złotoryjskich Pomników Przyrody pokazującym rosnące tu gatunki drzew oraz inne obiekty mające wartość historyczną.

 

dolnoslaskie-atrakcje-na-weekend-czyli-kilka-propozycji-atrakcji-w-wojewodztwie-dolnoslaskim

ABOUT THE AUTHOR