Breaking News
 |  | 

Turystyka

Trasy turystyczne Karpacz czyli atrakcje turystyczne w Karpaczu

img-responsive

Wybierając się na wakacje do Karpacza trzeba mieć nie tylko dobrą kondycję fizyczną, ale również chęć poznania tamtejszych zabytków. Właśnie te dwie cechy są niezbędne, jeśli chcemy zgłębić kulturę miasta. Bogata oferta zachęca do ciągłego ruchu, dlatego występuje małe prawdopodobieństwo nudy. Działają tutaj różne placówki przybliżające szczegóły z przeszłości tych ziem, organizuje się także cykliczne wydarzenia. Ponadto dla lubiących długie wędrówki w otoczeniu przyrody, to najlepsze będą właśnie wyznaczone trasy turystyczne Karpacz.

Trasy turystyczne Karpacz – ZABYTKI I IMPREZY

Koniecznie trzeba zobaczyć Świątynię Wang. Jest to obiekt zbudowany według norweskiej sztuki sakralnej z XII wieku w miejscowości Vang w Norwegii. W XIX wieku przetransportowano go do centralnej Europy, gdzie miał stanąć w Berlinie, ale za sprawą hrabiny Fryderyki ulokowano go w Karpaczu w 1842 roku. Warto odwiedzić na początku pobytu Muzeum Sportu i Turystyki. Zaprezentowano w nim początki sportu zimowego i ruchu turystycznego. W sierpniu urządza się Kill the Devil Hill – bardzo wymagający bieg, w którym należy pokonać 300 metrów składających się przykładowo z biegu czy pływania. Ciekawą inicjatywą są przypadające na poniedziałek wielkanocny Mistrzostwa Polski z Jajem, czyli zadania do wykonania przy użycia jajka. Jedną z konkurencji jest rzut jajkiem w portret burmistrza miasta.

Trasy turystyczne Karpacz

W zależności od naszych upodobań, możemy wybrać się na wycieczkę pieszą, rowerową lub wodną. Szlak Górniczy prowadzi nas chociażby przez najmniejszą ulicę w kraju, ścieżkę geologiczną i Krucze Skały. Droga oznaczona została wizerunkiem młota i kilofa wyrytymi w kamieniu. Inna piesza wyprawa wiedzie w Zielone Karkonosze, obejmuje praktycznie całe miasto i pobliską naturę. W Karpaczu możliwe jest wypożyczenie roweru i przejażdżka aż sześcioma wytyczonymi trasami. Ekscytujące są też odbywające się niedaleko Karpacza spływy pontonami wzdłuż rzeki Bóbr angażujące całą rodzinę lub grupy przyjaciół. Przedstawione marszruty są tylko fragmentem propozycji Karpacza. Najlepiej poznać całą resztę atrakcji samemu tutaj przyjeżdżając i cieszyć się z odpoczynku!

 

trasy-turystyczne-karpacz-czyli-atrakcje-turystyczne-w-karpaczu

ABOUT THE AUTHOR