Breaking News
 |  | 

Turystyka

Karpacz – co warto zobaczyć z dzieckiem?

img-responsive

Jak wszyscy wiemy, polskie góry są pełne atrakcji. Niezależnie od pory roku przyciągają tysiące turystów wraz ze swoimi pociechami. Niekwestionowaną stolicą polskich gór jest Zakopane, lecz gdy zwiedzimy już wszystkie zakątki Tatr i szukamy nowych pięknych widoków warto odwiedzić Karpacz, który jest idealnym miejscem na rodzinne wakacje. Karpacz co warto zobaczyć z dzieckiem?

Karpacz co warto zobaczyć z dzieckiem? Historyczny Park Miniatur

Jest to atrakcja, która z pewnością zainteresuje zarówno najmłodszych, jak i dorosłych. Możemy zobaczyć tam miniatury budynków Karpacza, zarówno tych istniejących do dnia dzisiejszego jak i tych, których już dzisiaj nie możemy podziwiać.Wizyta w Parku Miniatur może nas zainspirować do kolejnej wyprawy w inny rejon Karpacza. W jednym miejscu możemy podziwiać wszystkie największe zabytki regionu.

Karpacz co warto zobaczyć z dzieckiem? Muzeum Zabawek

Jest to miejsce które powstało w 1995 r. Muzeum pokazuje historie i ewolucje zabawek od tych z XIX wieku aż do XX wieku. Dzieci w ten sposób mają możliwość zobaczenie zabawki o których do tej pory tylko słyszały z opowiadań swoich rodziców lub dziadków; a ci mogą się cofnąć do czasów swojego dzieciństwa.

Karpacz co warto zobaczyć z dzieckiem? Prywatnie Muzeum Techniki i Budowli z klocków LEGO

Nie jest to zwykłe muzeum w którym wszystko jest schowane za gablotą. Każda sala wystawowa ma swój motyw przewodni i wszystko jest wkomponowane w świat, który został stworzony specjalnie dla nich. Każdy może wprawić w ruch poszczególne eksponaty, dzięki czemu nie jest to zwykłe zwiedzanie i podziwiane obiektów za szybą lecz używanie ich i sprawdzenie jak one działają. Takie coś z pewnością zadowoli niejednego ruchliwego malucha.

Karpacz co warto zobaczyć z dzieckiem? Multimedialne Muzeum Karkonoszy

Z pewnością jedno z najnowocześniejszych muzeów w Polsce. Prezentuje ono nieszablonowy sposób poznawania przeszłości regionu. Podczas zwiedzania jesteśmy niemal z każdej strony otoczeni technologią. Jest tutaj połączona nauka z zabawą . Dzięki nowoczesnym wystawom i odpowiednio dobranym informacjom nawet najmłodsze dzieci zaczną zapamiętać fakty z przeszłości Karpat.

Jak widać Karpaty mają bardzo dużo do zaoferowania na rodzinne wakacje. Oprócz tradycyjnego zwiedzania zabytków i pięknej przyrody oferuje bardzo wiele atrakcji dla dzieci.

 

karpacz-co-warto-zobaczyc-z-dzieckiem

ABOUT THE AUTHOR