Breaking News
 |  | 

Inne tematy

Wyniki dużego lotka

img-responsive

Czym jest ta gra

Najpopularniejszą grą w zakładach Lotto jest właśnie duży lotek. Aby wziąć w nim udział musimy wykupić los który będzie nas kosztował trzy złote. Na blankiecie będziemy mieli do wybory aż czterdzieści dziewięć liczb z zakresu od jednego do czterdziestu dziewięciu, musimy więc z pośród nich wybrać tylko sześć. Liczby mogą zostać wytypowane przez nas według naszego uznania lub może zrobić to za nas maszyna systemem zwanym „chybił trafił”. Za trafienie „szóstki” gwarantowana pula to dwa miliony złotych, nie może ona zmaleć ale natomiast może rosnąć wraz z ilością grających oraz dzięki kumulacji. Jedyna gwarantowana i niezmienna wygrana jest za trafienie tzw. „trójki” i wynosi ona 24 złote. W tą grę może grać każdy kto ukończył 18 lat.
Najstarsza gra liczbowa w Polsce organizowana przez Totalizator Sportowy. Pierwsze historyczne losowanie odbyło się 27 stycznia 1957 roku. Początkowo losowania Dużego Lotka, którego nazwa została przyjęta we wrześniu 1975 roku odbywały się w niedzielę, od czerwca 1984 roku w soboty a od 2 października 1991 roku we środy. W 1996 roku wprowadzono zasadę kumulacji wygranych. Rekordowa pula nagród wyniosła 57 804 715zł, było to 7 maja 2016 roku i nagroda została podzielona na trzech zwycięzców, tamtejsze zwycięskie liczby to: 11, 14, 20, 27, 30, 35.

Informacje o wygranych

Losowanie dużego lotka odbywa się w każdy wtorek, czwartek i sobotę o niezmiennej godzinie 21:40. Losowanie możemy śledzić na antenie TVP Info lub na oficjalnej stronie Lotto. Na żywo odbywa się losowanie sześciu kulek z napisanymi na nich cyframi. Wyniki od razu są wprowadzane na stronę internetowa Totalizatora Sportowego, na którym od razu możemy zobaczyć wylosowane liczby.
W ramach udziału w grze dużego lotka otrzymujemy możliwość skorzystania z Lotto Plus. Za taki zakład zapłacimy dodatkowo jedną złotówkę, a daje on nam szanse na wygranie dodatkowego miliona złotych. Należy wtedy zaznaczyć na blankiecie odpowiednie pole lub powiedzieć sprzedawcy że będziemy brać udział w grze Lotto Plus.

 

wyniki-duzego-lotka

ABOUT THE AUTHOR