Breaking News
 |  | 

Turystyka

Moment weryfikacji danych na wczasach

img-responsive

Okazywanie dowodu osobistego w miejscach wypoczynku jest powszechną procedurą, która ma na celu głównie bezpieczeństwo obu stron które mają na celu zawrzeć między sobą umowę tymczasową. Dlatego wszelkie obiekcje w tej kwestii będą nieuzasadnione. Mając tu na myśli na przykład stawienie się w hotelu w miejscu gdzie wcześniej zarezerwowałeś nocleg za pośrednictwem Internetu czy telefonu, będziesz poproszony o to by okazać swój dowód osobisty. Jest to zupełnie normalne i jest zabezpieczeniem dla hotelu w razie zniszczeń mienia czy opuszczenia hotelu bez uiszczenia opłaty. Spisane dane z dowodu osobistego mają na celu “namierzyć” delikwenta, który przyczynił się do szkód i ponieść tego konsekwencje. Jeśli więc znikniesz z hotelu bez zapłacenia lub zniszczysz jakąś rzecz w pokoju to wszystko to zostanie doliczone do twojego rachunku.

Podobnie dzieje się z korzystaniem z restauracji oraz innych płatnych dodatkowo usług w hotelu, o czy jesteś powiadamiany w formie menu umieszczonym w pokoju hotelowym, lub kiedy zapytasz na recepcji o opłatę pracownika hotelu.

W hotelu możesz zostać poproszony o podstawowe dane takie jak imię i nazwisko, numer PESEL, adres zamieszkania, numer telefonu czy adres e mail czyli podstawowe dane z dowodu osobistego czy innego dokumentu tożsamości plus dane do kontaktu, gdyby trzeba było się z tobą skontaktować w sytuacji gdybyś na przykład nie wrócił do hotelu z różnych przyczyn. Wszystko w celu informacyjnym.
Na pozostałe cele, jak przykładowo marketingowe powiadomienia, wyrażasz zgodę, więc wcześniej zostaniesz zapytany czy firma może wysłać ci takie wiadomości na adres e mail, który podałeś przy weryfikacji.

Jeśli zastanawiasz się więc nad ochroną swoich danych, to nie ma obawy, bo miejsca takie jak hotele czy inne gdzie przyjdzie ci zarezerwować nocleg, są z reguły dyskretne, bo taka jest zasada, by nie rozpowszechniać danych lokatorów. Poza tym, możesz mieć pewność, że wszystkie informacje według ustawy prawnej zostają usunięte z systemu po pięciu latach od ostatniego ich zapisania.

moment-weryfikacji-danych-na-wczasach

ABOUT THE AUTHOR