Breaking News
 |  | 

Inne tematy

Pożyczki online bez weryfikacji

img-responsive

Co zrobić w przypadku negatywnego rozpatrzenia wniosku?

Czasami może zdarzyć się tak, że wniosek o pożyczkę zostanie rozpatrzony negatywnie. W przypadku sprawdzenia wszystkich firm w naszym rankingu i gdy większość z nich udzieliła decyzji negatywnej, warto w takim razie sprawdzić pożyczki bez BIK. Takich pożyczek udzielają między innymi Wandoo, Lendon, Ferratum i Via SMS.

Dlaczego niektóre firmy pożyczkowe weryfikują telefoniczne swoich klientów?

To dosyć istotne pytanie, ponieważ firmy pożyczkowe nie kontaktują się ze swoimi klientami bez powodu. Dzieje się tak, ponieważ z istotnych względów pożyczkodawca musi mieć pewność, że udziela chwilówki tej osobie, której dane są podane we wniosku.

Niestety w naszym kraju zdarzają się nieuczciwe osoby, które mając w posiadaniu dane z dowodu osobistego oraz dostępy do kont bankowych, biorą pożyczki na niczego nieświadomą ofiarę.

Ponieważ właściciel konta nie wie, że została na niego wzięta pożyczka, nie spłaca jej, a to jest stratą dla firmy pożyczkowej. Między innymi dlatego, aby się przed tym chronić, niektóre firmy szczegółowo weryfikują tożsamość swoich klientów.

Na jakich zasadach przyznaje się pożyczki bez weryfikacji telefonicznej?

Nie da się ukryć, że pożyczki bez weryfikacji w jakiejkolwiek formie należą do rzadkości. Powód jest bardzo prosty. Mimo tego, że instytucje pożyczkowe wykazują się dość dużą elastycznością wobec swoich klientów, nie mogą udzielać wsparcia każdej, anonimowej osobie. Jest to zbyt ryzykowne, dlatego aby pożyczyć środki, musisz spełnić następujące kryteria:

pełnoletność – niektóre firmy pożyczają pieniądze już 18-latkom, a inne tuż po ukończeniu 21-23 lat przez pożyczkobiorcę,

pełna zdolność do czynności prawnych,

aktualny dowód osobisty, adres e-mail, polski numer telefonu,

obywatelstwo polskie i stałe zamieszkanie na terenie kraju,

stałe dochody – co ciekawe, pożyczkodawcy akceptują różne źródła dochodów, np. umowa o pracę, zlecenie/o dzieło, emerytura/renta, świadczenie Rodzina “500+” lub zasiłek przedemerytalny itp. Czytaj także: Pożyczki online bez weryfikacji

Jak działają firmy, które nie dzwonią do klientów?

Takie firmy rozpatrują wnioski w 100% automatycznie i zazwyczaj w większym stopniu ich pracownicy to programiści, a nie pracownicy obsługi klienta. Wszystko dzieje się bez udziału specjalisty od wydawania decyzji kredytowej i konsultanta. Właśnie dlatego pozwala to na błyskawiczne rozpatrywanie wniosków. Przelew na rachunek zostaje wysłany nawet w 15 minut od pozytywnej decyzji, a jeśli masz rachunek w tym samym banku co firma pożyczkowa, to pieniądze zostaną zaksięgowane w ciągu kilku minut.

pozyczki-online-bez-weryfikacji

ABOUT THE AUTHOR