Breaking News
 |  | 

Turystyka

Weekend Na południu Polski. Co warto tu zobaczyć?

img-responsive

Weekendowy wyjazd jest świetnym sposobem na odpoczynek, spędzenie czasu w gronie najbliższych czy poprawę kondycji. Połączenie urlopu z ćwiczeniami, mającymi na celu poprawę samopoczucia stało się na tyle popularne, że coraz więcej osób prowadzących zdrowy tryb życia szuka idealnego miejsca na aktywne spędzenie weekendu za miastem.
Dzięki dużemu zróżnicowaniu terenu, idealnym miejscem na ćwiczenia jest południe Polski. Można spędzić tu czas zarówno na pieszych wycieczkach, głównie górskimi szlakami, wybrać się na spacer edukacyjny, zwiedzić najciekawsze obiekty historyczne, na przykład zamki czy bunkry a nawet zażyć kąpieli w licznych jeziorach.
Już teraz widać, że atrakcji jest sporo,ale na jakie zdecydować się podczas weekendowego wyjazdu?

Południe Polski turystyka. Atrakcje turystyczne i miejsca, które warto zobaczyć podczas urlopu.

Kotlina Kłodzka to jedno z najpiękniejszych rejonów Polski. Zlokalizowany w Kowarach Minieuroland, przedstawia miniatury najpiękniejszych zabytków w regionie. Ponadto na terenie Parku Miniatur, znajduje się przepiękny ogród, który w okresie wiosenno-letnim, zamienia się w bajeczny ogród, przepełniony żywymi kolorami. W czerwcu, kiedy wszystkie znajdujące się w parku rośliny zaczynają kwitnąć, organizowany jest wyjątkowy festiwal kwiatów.
Dla osób lubiących być blisko przyrody, najlepszym rozwiązaniem będzie odwiedzenie Zoo we Wrocławiu. Ten wyjątkowy ogród zamieszkują przedstawiciele niemal każdego kraju. Mieszkają tu tygrysy, foki, żółwie a nawet motyle. Miejscem, które zaprze dech w piersi będzie Afrykarium, w których zamieszkują głównie zwierzęta morskie.
Zlokalizowana na górnym śląsku Pszczyna,. to kolejne malownicze miasto na południu Polski, które dla turystów przygotowało sporo atrakcji. Zobaczyć tu można między innymi Zagrodę Żubrów oraz zwiedzić Muzeum Zamkowe, Muzeum Prasy Śląskiej oraz Stajnie Książęce. Dla osób chcących odpocząć na świeżym powietrzu polecamy Jezioro Łąka oraz Park Pszczyński.
Choć to nie jedyne atrakcje turystyczne, zlokalizowane na południu Polski, to z pewnością powinny one znaleźć się na mapie każdego turysty. Gwarancja miło spędzonego czasu. Miejsca idealnie nadają się na wycieczkę z dziećmi.

weekend-na-poludniu-polski-co-warto-tu-zobaczyc

ABOUT THE AUTHOR