Breaking News
 |  | 

Turystyka

Ciekawe fakty o polskiej przyrodzie

img-responsive

Przyroda jest czymś bardzo fascynującym, niezależnie od tego, na jakiej szerokości geograficznej się znajduje. W każdym zakątku świata przyroda może zachwycać swoją różnorodnością i zadziwiać różnymi formami i gatunkami zwierząt i roślin. Piękno natury jest z pewnością czymś wyjątkowym. Wydaje się, że jedynie egzotyczna przyroda może być fascynująca i ciekawa. Nic bardziej mylnego. Równie dobrze można odkrywać piękno przyrody w swoim własnym otoczeniu lub też zwiedzić różne części własnego kraju pod kątem poznawania nowych gatunków. Wbrew pozorom na terenie Polski można zauważyć spore zróżnicowanie przyrody. Można dostrzec to zwłaszcza na terenie różnych parków narodowych, czyli obszarów bardzo słabo lub kompletnie nie przekształconych przez człowieka. Każdy z tych parków jest na swój sposób wyjątkowy i w każdym można znaleźć wyjątkowe okazy roślin i zwierząt. Każdy z tych parków posiada też własny, swoisty charakter, a jest to zasługa właśnie przyrody.

Najbardziej charakterystyczne cechy wybranych obszarów, ciekawych pod względem przyrodniczym

Jednym z najciekawszych pod względem przyrody obszarów w Polsce są Tatry. To tutaj można znaleźć gatunki roślin i zwierząt, których nie znajdziemy w innej części kraju. Jeśli chodzi o florę, która z powodu położenia terenu znacznie różni się od flory nizinnej, można znaleźć dużo gatunków roślin, które występują tylko w górach, choć niektóre gatunki roślin nizinnych też zdołały się tam zaaklimatyzować.

Polska przyroda ciekawostki

Można wymienić jeszcze wiele charakterystycznych i niezwykle ciekawych obszarów w Polsce, takie jak na przykład Puszcza Białowieska, która uznawana jest za relikt pierwotnych lasów, słynny z bagiennych terenów i wielu rzadkich gatunków zwierząt Biebrzański Park Narodowy, czy też charakteryzujący się wapieniami i jaskiniami Ojcowski Park Narodowy. Takich miejsc można wymienić jeszcze bardzo dużo, a każde z nich jest na swój sposób wyjątkowe. Polska przyroda ciekawostki i jej zwiedzanie może być niezwykle fascynującym przeżyciem i świetną przygodą.

 

ciekawe-fakty-o-polskiej-przyrodzie

ABOUT THE AUTHOR