Breaking News
 |  | 

Turystyka

Ciekawe miasta na weekend w Polsce

img-responsive

Chciałbyś wybrać się na wakacje, ale boisz się, że nie dostaniesz urlopu? Idealnym rozwiązaniem dla Ciebie może się okazać turystyka miejska. Wybierz kierunek, spakuj plecak i ruszaj na podbój jednej z polskich metropolii!

Zalety turystyki miejskiej

Woody Allen nienawidzi kontaktu z naturą. Szum morza go stresuje. Reżyser relaksuje się natomiast przy rozbrzmiewającym za oknem dźwięku silników.

Wiele osób ma podobnie. Kiedy jadą w góry, nie bardzo wiedzą, co ze sobą zrobić. A w mieście od razu znajdują dla siebie niezliczone atrakcje.

Turystyka miejska daje bardzo wszechstronne możliwości. Możemy zwiedzać zabytki. Możemy spędzać czas w kawiarniach i restauracjach. Są też ludzie, którzy do miast jadą, aby odwiedzać muzea i teatry.

Należy też podkreślić dwie kwestie praktyczne. Małe miejscowości z przyczyn oczywistych nie mają tak rozbudowanej bazy turystycznej jak miasta. A poza tym do Krakowa czy Warszawy zwyczajnie łatwiej dojechać.

Ciekawe miasta na weekend w Polsce

Jeśli wybierasz się na te weekendowe wakacje z ekipą, musicie wspólnie ustalić, na czym Wam zależy. Czy chcecie kontaktu z historią? Szaleństwa w klubach? A może trochę tego i tego?

Kraków – wycieczka z historią i przyrodą

Podziemia rynku, Sukiennice, Wawel – te atrakcje są doskonale znane wszystkim Polakom. Królewskie Miasto oferuje jednak o wiele więcej. Pamiętać należy, że Kraków nie został zniszczony podczas II wojny światowej – tutaj stare miasto ciągnie się wręcz w nieskończoność. Oprócz centrum możemy zwiedzić także mniej znane, historyczne dzielnice – Podgórze i Salwator.

Nie każdy też ma świadomość, jak bardzo zielony jest Kraków. Bulwarami nad Wisłą możemy spacerować godzinami. Na Dębnikach znajduje się zalany kamieniołom, który wielu ludziom przypomina skaliste wybrzeże Chorwacji. Z kolei w Nowej Hucie ukryte są łąki, będące siedliskiem rzadkiego ptactwa.

Ciekawe miasta na weekend w Polsce - Kraków Sukiennice

Warszawa – weekend z imprezami i kulturą

Warszawa jest stolicą. To jednak zobowiązuje. Tutaj przybywa najwięcej mieszkańców rocznie. Tutaj okazji do zarobku szuka też wielu artystów. Nic więc dziwnego, że w mieście się dzieje. O widzów stara się kilkanaście teatrów. Jeśli wolimy rozrywkę bardziej na luzie, możemy wybrać się na stand up albo wieczór improwizacji komediowej.

A kto po strawie dla duszy zabroni nam wyskoczyć do klubu? Stolica króluje także pod tym względem. Możemy wpaść do jednej z dyskotek przy ulicy Foksal albo wybrać rozrywkę bardziej oryginalną – na przykład lokal z zabawą stylizowaną na wesele.

Ciekawe miasta na weekend w Polsce - Warszawa

Katowice – niska cena i wiele zaskoczeń

To może dla wielu zabrzmieć, jak bardzo dziwna rekomendacja. Na wycieczkę wydamy najmniej, jeśli wybierzemy się do stolicy Górnego Śląska. Tutaj autentycznie wszystko – od jedzenia w knajpach po hotele, jest tańsze.

Jednocześnie Katowice się rozwijają i zmieniają. Jest co zwiedzać. Ulica Mariacka tętni życiem i pozwala zasmakować życia nocnego na światowym poziomie. Dzielnica Nikiszowiec to szczyty oryginalności a Park Śląski jest po prostu monumentalny.

Ciekawe miasta na weekend w Polsce - Katowice

ciekawe-miasta-na-weekend-w-polsce

ABOUT THE AUTHOR