Breaking News
 |  | 

Turystyka

Top 10 miejsc w Polsce, które trzeba zobaczyć w Polsce.

img-responsive

Polska jest bardzo urokliwym krajem, który potrafi zaskoczyć turystów odwiedzających ją z całego świata. Liczne Parki Krajobrazowe i Narodowe, jeziora, góry i morze, to tylko nieliczne kierunki wybierane przez turystów. Gdzie warto wybrać się na wycieczkę ? Jakie atrakcje czekają na turystów w Polsce?

Lista top 10 miejsc w Polsce, które powinien zobaczyć każdy człowiek.

Są miejsca, które potrafią zachwycić. I takie, które pobudzają wyobraźnie lub budzą strach. Dziś przyjrzymy się tym, które z pewnością zasługują na miano najpiękniejszych, polskich miejsc.
Lista top 10 miejsc w Polsce.

 1. Warszawa prócz licznych zabytków, muzeów i Królewskich łazienek, potrafi zaczarować nie jedną osobę. Miejscem, które chętnie odwiedzane jest przez turystów oraz które zachwyca jest Starówka. Stary Rynek, niezależnie od dnia, tętni ludźmi, przechadzającymi się zabytkowymi kamieniczkami. W pobliżu Rynku znajduje się Bazylika Archikatedralna.
 2. Choć miejsce to nie należy do pięknych, potrafi wzbudzić w człowieku mnóstwo emocji. Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau jest miejscem wyjątkowym i zdecydowanie przeznaczone dla osób dojrzałych i wytrzymałych. Muzeum składa się z wielu obiektów, które wykorzystywane były do przymusowej pracy oraz baraków sypialnianych i słynnych pryszniców, czyli komory gazowej w których zamykano ludzi. Każdy miłośnik historii lub osoby, które chcą poznać przerażającą prawdę na temat Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau, powinien odwiedzić to miejsce.
 3. Zamek w Malborku to wyjątkowe muzeum, które położone jest na malowniczym terenie. Zwiedzanie jego komnat, z pewnością zachwyci każdego, nawet najmniejszego turystę.
 4. Zamki są fascynujące, dlatego chętnie odwiedzany jest również Zamek Książ,. Dla turystów udostępniono liczne komnaty zamkowe, podziemia a nawet przepiękne ogrody zamkowe.
 5. Będąc w Poznaniu, obowiązkowo trzeba zwiedzić Muzeum Rogal. To nie tylko miejsce, w którym możemy oglądać eksponaty, ale również samodzielnie je wykonać. Wspaniałą zabawa dla całej rodziny.
 6. Muzeum Legend Toruńskich, z pewnością pozwoli poznać historię miasta. Liczne legendy, przedstawione są w formie przedstawień, dostosowanych nawet do potrzeb najmłodszych. Wspaniałe przeżycie i gwarancja świetnej zabawy.
 7. Plaza Stogi, to najchętniej odwiedzane miejsce na pomorzu. Szeroka i czysta plaża, stanowi część instytutu badawczego. W dłuż plaży, ciągną się ścieżki edukacyjno-przyrodnicze, gdzie podziwiać można faunę i florę. Miejsce idealne na odpoczynek całą rodziną.
 8. Śnieżka jest najwyższym szczytem gór w Karkonoszach. Na jej szczycie, znajduje się zamknięta stacja meteorologiczna w kształcie talerzy. Z jej szczytu rozpościera się przepiękny widok na pobliski Karpacz oraz Jelenią Górę.
 9. Kopalnia soli Wieliczka to kolejna atrakcja na turystycznej mapie Polski. Można tu zobaczyć wyjątkowe figury solne, zwiedzić Kaplicę Świętej Kingi oraz zapoznać się z historią wydobycia soli. Niezapomniane chwile gwarantowane.
 10. Będąc w Gdańsku koniecznie trzeba zwiedzić Muzeum Bursztynu. Zgromadzone są tu różnego rodzaju eksponaty. Można spróbować swoich sił i samemu poszukać bursztynów. Idealne miejsce dla małych odkrywców.
  To tylko nieliczne miejsca, które warto zobaczyć w Polsce.
top-10-miejsc-w-polsce-ktore-trzeba-zobaczyc-w-polsce

ABOUT THE AUTHOR