Breaking News
 |  | 

Turystyka

Atrakcje i szlaki turystyczne południowej Polski. Szlaki turystyczne w pobliżu Wisły

img-responsive

Wisła to piękna, znana i lubiana miejscowość turystyczna. Miasto położone w południowej części Polski, charakteryzujące się pięknymi terenami, wyjątkowym klimatem, jak również bardzo dobrze rozwiniętą bazą turystyczno – noclegową. Jakie atrakcje turystyczne przyciągają wielu wczasowiczów? Jakie można wyróżnić szlaki turystyczne w pobliżu Wisła?

Atrakcje turystyczne dla aktywnych podróżujących

Wisła to tereny, które zachwycą niejednego turystę. Obszar ten cechuje się niezwykłą różnorodnością, a pobyt w tym mieście uszczęśliwi zarówno latem, jak i w czasie zimy. Wśród najbardziej cenionych i lubianych atrakcji miejscowości można zaliczyć: spacery wyznaczonymi szlakami, aktywne uprawianie sportów zimowych, oglądanie oraz uczestnictwo w przeprowadzanych zawodach sportowych – skoki narciarskie, odpoczynek na łonie natury lub poznawanie historii i sztuki terenu. Całe województwo śląskie zachęca turystów do poznawania architektury tego niezwykłego terenu, a także do uczestnictwa w lokalnym folklorze i obrzędach terytorialnych.

Szlaki turystyczne w pobliżu Wisły

Wisła to również raj dla osób lubiących aktywnie spędzać czas. Dzięki dobrze rozwiniętej sieci szlaków turystycznych możliwe jest wybranie i dostosowanie wycieczki do własnych możliwości, umiejętności i oczekiwań. Wśród najpopularniejszych tras spacerowych znajdują się przede wszystkim:

  • Wisła Uzdrowisko – Soszów Wlkp. – to trasa oznaczona kolorem niebieskim, co oznacza, iż jest to szlak główny. Drugi pod względem ważności w hierarchii wszystkim tras turystycznych. Droga spacerowa, która przewidziana jest na 2 i pół godziny marszu.
  • Trzy Kopce Wiślańskie – Wisła Uzdrowisko – 3,4 km trasa, oznakowana żółtym kolorem. Szlak nie posiada trudnych podejść, jak również ostrego nachylenia. Czas przejścia przewidywany na około 50 minut.
  • Wisła Uzdrowisko – Wisła Skalnity – przejście dla bardziej zaawansowanych turystów. Szlak oznakowany kolorem zielonym, posiadający kilka znaczących wzniesień. Droga do celu przewidziana na około 1,15 żwawego marszu.
  • Wisła Uzdrowisko – Jawornik,
  • Wisła Obłaziec – Orłowa,
  • wiele innych.
atrakcje-i-szlaki-turystyczne-poludniowej-polski-szlaki-turystyczne-w-poblizu-wisly

ABOUT THE AUTHOR