Breaking News
 |  | 

Turystyka

Dominikana – idealna do odwiedzenia jesienią

img-responsive

Kiedy w Polsce poza pięknymi kolorami jesieni pojawiają się również mgły, opadły deszczu, a pogoda nie zachęca do aktywności na powietrzu, jeżeli w tym czasie planuje się urlop, by od takiej aury choć na moment uciec, warto pomyśleć nad wypadem na Dominikanę – ten karaibski kraj przyciąga słońcem, czystą wodą i spokojem, o który nad Wisłą czasami trudno.

Mały wyspiarski raj

Dominikana położona jest nad Morzem Karaibskim, stanowi ⅔ wyspy Haiti i jest drugim co do wielkości krajem Karaibów – zaraz po Kubie. Została odkryta w XV wieku przez Krzysztofa Kolumba. Ten egzotyczny kraj zaprasza w swoje progi za sprawą piaszczystych plaż, na których można oddać się opalaniu i odpoczynkowi, czystych wód i miejsc, do których warto zajrzeć podczas swojego pobytu. Językiem urzędowym Dominikany jest hiszpański, jednak można się porozumieć także po angielsku. Walutą kraju jest peso dominikańskie, istnieje możliwość płacenia dolarami oraz euro – z zaznaczeniem, że sprzedawca może pobrać wyższą opłatę przy transakcji obcą walutą.

Podróż na Dominikanę jesienią

Szukając dla siebie destynacji na okres jesienny, chcąc sprawdzić, czy ta karaibska wyspa będzie odpowiednia, po frazie Dominikana pogoda październik próbuje się ocenić, by o tej porze warto będzie polecieć. Odpowiedź jest twierdząca, a to ze względu na różnice między Dominikaną a krajem nad Wisłą.

Dominikana ma to, czego u nas brakuje – pogoda nawet w chłodniejszym w Polsce miesiącu, jakim jest październik, tutaj jest słoneczna, do tego występują tu mniejsze opady niż we wcześniejszych miesiącach – powoli kończy się bowiem pora deszczowa. W ciągu dnia temperatura osiąga średnio 31 stopni Celsjusza, w nocy spada do około 21 stopni Celsjusza. Sprawia to, że w tym czasie Dominikana jest często odwiedzana przez turystów.

Jeżeli nawet podczas pobytu przyjdzie deszcz, to różni się on od tego, jaki występuje w Polsce – nie ma takiej szarości, a sam opad nie jest długi. Po nim bardzo szybko się wypogadza i można znowu cieszyć się słońcem. Takie zjawisko sprawia, że podczas pobytu na Dominikanie jesienią nie będzie konieczności całkowitego porzucenia aktywności, którą wykonywało się tuż przed wystąpieniem deszczu.

Idealna dla plażowiczów i zwiedzających

Wybierając się na Dominikanę, można odpocząć na jednej z wielu piaszczystych plaż. Tymi, które najczęściej wybierają turyści, by móc się na nich położyć, poopalać i poodpoczywać, są Punta Cana i Puerto Plata. Jednak jest ich tutaj znacznie więcej. Część z nich pozwala nie tylko na leżakowanie, ale też umożliwia też różnego rodzaju aktywności – miłośnicy sportów wodnych znajdą tu więc coś dla siebie.

Także osoby, które podczas urlopów wolą zwiedzanie od opalania i ciągłego wypoczynku będą ukontentowani. Będąc na Dominikanie, warto udać się pod Salto El Limon – słynne wodospady. Warto to jednak zrobić poza godzinami szczytu, by cieszyć się ich najpiękniejszym widokiem. Przy okazji udanie się do Santo Domingo, stolicy kraju, będzie możliwością zobaczenia pozostałości architektury kolonialnej. Miasto wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO i jest najstarszym spośród wszystkich miast Karaibów.

dominikana-idealna-do-odwiedzenia-jesienia

ABOUT THE AUTHOR