Breaking News
 |  | 

Turystyka

Gdzie z dzieckiem Trójmiasto czyli wyjazd z dzieckiem

img-responsive

Pod pojęciem Trójmiasta znajduje się policentryczny ośrodek metropolitalny, w skład którego wchodzą trzy połączone ze sobą miasta, a mianowicie Gdańsk, Gdynia oraz Sopot. Trójmiasto znajduje się w północnej Polsce, nad Zatoką Gdańską. Jego obszar wynosi 414,38km2. Najważniejszym ośrodkiem miejskim jest Gdańsk.

Gdzie z dzieckiem Trójmiasto

Kiedy w naszym życiu pojawiają się dzieci wiele rzeczy ulega zmianie. Dotyczy to także podróżowania i sposobów spędzania urlopów. Oczywiście nie trzeba rezygnować z wyjazdów, bez względu na to, czy chodzi o te odległe, zagraniczne wojaże, czy te mniejsze czy większe wypady w ciekawe rejony Polski. Bez wątpienia jednak na etapie planowania wyjazdu trzeba brać pod uwagę to, aby wyjazd był też atrakcyjny dla młodych ludzi. W ten sposób mamy szansę na wspólne spędzenie cudownych dni, zaciśnięcie rodzinnych więzi, ale też rozbudzenie w dziecku ciekawości, zamiłowania do historii, aktywnego spędzania wolnego czasu i tak dalej. W przeciwnym razie możemy zaś całkowicie zrazić go do tego typu wyjazdów. Jednym z popularnych miejsc na rodzinne wyjazdy jest właśnie Trójmiasto.

Na jakie atrakcje przeznaczone dla rodzin z dziećmi powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Takich miejsc jest naprawdę sporo. Już w samym Gdańsku do wyboru mamy na przykład Centrum Hewelianum – nowoczesne i interaktywne centrum edukacyjne, Europejskie Centrum Solidarności i tamtejszy Wydział Zabaw, Stadion Energa Gdańsk i Fun Arena, Teatr Miniatura, Koło Widokowe czy też ZOO. Atrakcji, które przypadną do gustu dzieciom nie brakuje też w Gdyni czy Sopocie. W Gdyni ciekawym pomysłem jest już sam spacer po Skwerze Kościuszki, gdzie podziwiać można cumujące tam statki – wojskową Błyskawicę i żaglowiec Dar Pomorza. Ciekawą atrakcją jest rejs statkiem, zarówno po gdyńskim porcie, jak i do innego miasta. W mieście znajdują się też atrakcyjne parki linowe. Przepiękna jest też sama linia brzegowa. Podobne atrakcje czekają na nas w Sopocie, gdzie dodatkową dużą atrakcją jest molo.

 

gdzie-z-dzieckiem-trojmiasto-czyli-wyjazd-z-dzieckiem

ABOUT THE AUTHOR