Breaking News
 |  | 

Turystyka

Wakacje w Małopolsce. Czyli udane wakacje pełne atrakcji czyli małopolskie wakacje dla całej rodziny.

img-responsive

Planowanie urlopu, nie zawsze należy do przyjemnych czynności. Częsty brak pomysłu na wyjazd, bardziej zniechęca niż zachęca do wspólnego odpoczynku. Górzyste tereny, mogą nie być wymarzonym miejscem na odpoczynek, bo przecież głównymi atrakcjami są pobliskie góry.
Niewiele lepiej wygląda wizja spędzania wakacji nad morzem. Niepewna pogoda, zatłoczone plaże, zimny Bałtyk i w dodatku ceny z kosmosu.

Gdzie więc spędzić wakacje, by należały do udanych?

Kuszącą propozycją okazuje się Małopolska. Dlaczego?
Choć małopolska nie ma dostępu do morza,a do gór ma jednak spory kawałek, znajduje się tu mnóstwo atrakcji dla każdego, niezależnie od wieku. Turystyczne i pełne atrakcji miejscowości jak Kraków, Tarnów, Wieliczka czy Nowy Sącz, przyciągają setki turystów, którzy marzą o odpoczynku oraz niezapomnianych chwilach.

Jakie są najciekawsze atrakcje małopolski? Co warto zobaczyć i jakie miasta odwiedzić? Wakacje w Małopolsce.

Najbardziej znanym i odwiedzanym miastem jest Kraków. Nic w tym dziwnego. Miasto niezależnie od pory roku tętni życiem. Na turystów czeka tu sporo atrakcji jak Wawel, Bulwar, Sukiennice czy Bazylika Mariacka. Kraków posiada również dostęp do rzeki, dzięki czemu można udać się w rejs przyglądając się najsłynniejszym atrakcją.
Chrzanów to kolejna małopolska miejscowość, znacząco różniąca się od Krakowa. Prócz wielkości, wyróżnia się położeniem. Zlokalizowane w pobliżu Jezioro Chechelskie, umożliwia odpoczynek na świeżym powietrzu oraz skorzystanie z licznych atrakcji wodnych. Na turystów czekają tu atrakcje takie jak Kościół św. Mikołaja czy Park Janiny.
Trzecią, ostatnią już propozycją jest Tarnów. Miasto wyróżnia się różnorodnością atrakcji. W Tarnowie zobaczyć można Park Strzelecki, świetnie bawić się całą rodziną w parku rozrywki FlyPark oraz wybrać się do Centrum Sztuki Mościce, To miasto idealne na wakacje z dziećmi.
Wakacje w małopolsce potrafią być również ciekawe jak te spędzone na mazurach czy nad morzem. Nawet w przypadku niepogody, będziecie się tu świetnie bawić, korzystając z licznych atrakcji turystycznych. warto postawić na małopolske!

 

wakacje-w-malopolsce-czyli-udane-wakacje-pelne-atrakcji-czyli-malopolskie-wakacje-dla-calej-rodziny

ABOUT THE AUTHOR