Breaking News
 |  | 

Turystyka

Spokojne wakacje w Polsce

img-responsive

Polska jest krajem z ogromną ilością atrakcji turystycznych gdzie możemy spędzić ciche i spokojne wakacje, bez zbędnego hałasu i tłumów. Zatem, jakie są ciche i spokojne miejsca w Polsce?

Bory Tucholskie

Obecnie jest to miejsce rzadko uczęszczane przez polskich turytów. Z pewnością wielu Polaków o nim tylko słyszało, lecz nigdy tam nie było. A warto pojechać! Co ma ten region do zaoferowania? Oczywiście jedna z główną atrakcji regionu jest Park Narodowy Bory Tucholskie. Zawiera on bardzo wiele atrakcji i zachwyca bogactwem fauny i flory. Możemy spotkać tam 80 gatunków ptaków i podziwiać piękne lasy i jeziora oraz rzeki.
Oprócz Parku Narodowego warto też zainteresować się spływem kajakowym które są powszechne w tym regionie, w szczególności wzdłuż rzeki Wda. Podczas zwiedzania okolicy z poziomu wody możemy delektować się spokojnym, sielskim krajobrazem. Płynąc Wdą możemy zatrzymać się na chwilę w lokalnej miejscowości turystycznej Tleń. Na skalę ogólnopolską jest mało znany ośrodek turystyczny, lecz z pewnością warto zobaczenia.

Małe i średnie miasta

Z pewnościa każdy słyszał o takich miastach jak Kraków, Wrocław, Toruń, które co roku przyciągają tysiące turystów. Na krótkie wypadku 1 dniowe warto rozważyć mniejsze i co za tym idzie mniej tłoczne ośrodki takie jak Sandomierz, Grudziądz, Gniezno czy Iława. Są to małe miejscowości ale posiadające stosunkowo dużo zabytków i ciekawą historię. W zaledwie kilka dni możemy zwiedzić całą starówkę i okolice oraz skorzystać z lokalnych atrakcji. Np. w Iławie i Grudziądzu możemy skorzystać z bazy rekreacyjnej nad jeziorem lub np. skorzystać z usług Grudziądzkich solanek. Gniezno jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania pobliskiego Poznania i innych miejsc Wielkopolski, natomiast Sandomierz leży na kilku szlakach turystycznych.

Podlasie

Wschodnia ściana Polski jest pełna atrakcji. Jest to rejon niewątpliwie najspokojniejszy i najmniej zaludniony w naszym kraju. Z racji położenia geograficznego rejon ten odwiedza stosunkowo niewielu turystów. Jedną z głównych atrakcji jest niewątpliwie Biebrzański oraz Białowieski Park Narodowy. Ogromne bogactwo flory i fauny, miejscowa baza agroturystyczna oraz piękne widoki pozwalają uciec od miejskiego zgiełku i wyciszyć się,

W tekście zostały wymienione tylko kilka atrakcji, nasz kraj oferuje ich o wiele więcej!

spokojne-wakacje-w-polsce

ABOUT THE AUTHOR