Breaking News
 |  | 

Turystyka

Park Wodny w Tychach – co warto o nim wiedzieć ?

img-responsive

Park Wodny w Tychach to bez wątpienia to jedno z najlepszych lokalizacji rekreacyjnych na mapie miasta. Chociaż Tychy najczęściej kojarzone są z tyskim browarem oraz dobrze rozwiniętym przemysłem samochodowym, Wodny Park stał się kolejnym znakiem rozpoznawczym miasta, który każdego roku ściąga sztaby zainteresowanych świetną zabawą i aktywnym wypoczynkiem.

Warto zaznaczyć, że imponujący obiekt został zaprojektowany z myślą o ekologii, a wobec tego energia zasilająca pochodzi z biogazu, czyli z procesu technologicznego pozwalającego na wykorzystanie odpadów.

Park Wodny to tak naprawdę skarbnica atrakcji i niespodzianek. Na samym początku spotykamy wirtualnego przewodnika, który udzieli nam wszelkich istotnych wskazówek, począwszy od wskazania drogi do szatni, a skończywszy na udzieleniu informacji o poszczególnych atrakcjach. Trzeba przyznać, że już sam fakt obecności wirtualnego przewodnika to dla dzieci nie lada atrakcja!

W strefie rekreacyjnej będziemy mogli skorzystać z aż 400 metrów kwadratowych basenu, w którym dodatkowo uruchamiana jest sztuczna fala. Wrażenie nieco wzburzonego morza to fantastyczna przygoda, którą warto przeżyć na własnej skórze. W tym samym basenie doświadczymy również efektu silnego nurtu rzeki i będziemy mogli zrelaksować się dzięki biczom wodnym, huśtawce wodnej lub w towarzystwie wodnych wodospadów. Atrakcją są również gejzery, a także przestrzeń znajdująca się na zewnątrz, w której znajdziemy brodzik dla najmłodszych gości, zjeżdżalnię oraz imponujący plac zabaw.

Dla nieco bardziej zaawansowanych pływaków Park Wodny ma do zaoferowania strefę sportową, w której znajduje się 25 metrowy basen z sześcioma torami. To idealne miejsce na solidny trening, ale także na solidną naukę od podstaw w towarzystwie wykwalifikowanych instruktorów.

Strefa Laguny to jeden z tych zakątków Parku, w której można naprawdę odpocząć. To tutaj można skorzystać z podgrzewanych ław, leżanek wodnych i masażerów. Ponad osiemdziesiąt metrów w formie błękitnej zatoki to idealne miejsce na spokojny relaks w cudownej aranżacji. Jeżeli Laguna nie zadziała kojąco, to z pewnością powinniśmy skorzystać z kolejnej oferty Parku Wodnego.

Kąpiele solankowe oraz SPA to oferta dla ludzi o intensywnym trybie życia, którzy pragną chwili wytchnienia, ciszy oraz stuprocentowego relaksu z uwzględnieniem kwestii zdrowotnych. Nic bowiem nie poprawia funkcjonowania układu krążenia, nie uspokaja i relaksuje tak skutecznie jak dobra kąpiel solankowa.

Strefa dla dzieci to miejsce, w którym każde dziecko straci rachubę czasu – ku uciesze rodziców, którzy mogą w spokoju oddać się odpoczynkowi! Miejsce jest bezpieczne, ale także niezwykle ekscytujące. Nie brakuje tutaj armatek wodnych, gejzerów, zjeżdżalni, ale także całego mnóstwa atrakcji interaktywnych, które sprawią, że nasze dzieci przez kilka godzin nie będą w stanie oderwać się od dobrej zabawy. Strefa oferuje również zabawę “na sucho”, co może się przydać, zwłaszcza gdy dzieci dla odmiany będą chciały spędzić odrobinę czasu “na lądzie”.

Park Wodny w Tychach posiada również imponującą oraz ekstremalną strefę, w której królują zjeżdżalnie. Ciekawym rozwiązaniem jest zjeżdżalnie pontonowa, która pozwala na rodzinny zjazd lub zjazd w towarzystwie przyjaciół. Ekstremalne przeżycia gwarantowane, ponieważ zjeżdżalnia liczy sobie aż 84 metry.

Ciesząca się sporym zainteresowaniem “Cebula” to nic innego jak zjeżdżalnia, która kształtem nieco przypomina lejek i z pewnością sprawi, że nieco zakręci nam się w głowie.

Z kolei Aqualoop to licząca sobie ponad 100 metrów zjeżdżalnia rakietowa dla najwytrwalszych i najodważniejszych. Osoby z lękiem wysokości z pewnością powinny się dwa razy zastanowić, zanim zdecydują się na taki wyskok.

park-wodny-w-tychach-co-warto-o-nim-wiedziec

ABOUT THE AUTHOR