Breaking News
 |  | 

Turystyka

5 powodów, żeby wybrać się na obóz szkolny w wakacje

img-responsive

Wakacje to zdecydowanie czas, aby odpocząć od szkoły. Owszem – ale szkoła to przecież nie tylko nudna nauka w ławkach, ale również rówieśnicy, śmiech i zabawa. Warto pomyśleć o tym, by zorganizować szkolny obóz w Polsce lub za granicą, i tym samym spotkać się w doskonale znanym sobie gronie, ale w zupełnie innych okolicznościach!

Wyjazdy szkolne nie tylko w Polsce!

Zazwyczaj szkolne wycieczki kojarzą się z jedno-lub dwudniowymi wyjazdami do miejsc atrakcyjnych pod względem zabytków, szybkim zwiedzaniem i powrotem autokarem do domu. A gdyby tak zmierzyć się z zupełnie innym wyzwaniem i zaproponować uczniom coś, czego jeszcze dotąd nie doświadczyli? Wędrowny obóz młodzieżowy to idealna opcja dla nastolatków, którzy chcą przeżyć przygodę swojego życia w warunkach innych niż zwykle.

Z kolei pełny ciekawostek historycznych i przyrodniczych wyjazd do któregoś z europejskich miast to fantastyczna sprawa już na etapie podróży, która organizowana jest samolotem lub pociągiem. Każda z tych opcji brzmi fantastycznie!

5 powodów, aby postawić na wakacyjne obozy młodzieżowe:

Zagraniczna wycieczka wspiera naukę języka

Wyjazdy szkolne za granicę co prawda nie zrobią z nikogo poligloty, ale pomogą uczniom nieco oswoić się z brzmieniem obcego języka słyszanego na żywo – w sklepach, restauracjach czy komunikatach na dworcu. Warto wybrać kraj, w którym mówi się językiem, jakiego młodzież uczy się aktualnie!

Edukacyjne walory

Wakacyjne obozy młodzieżowe to nie tylko odpoczynek, ale również nauka. Sposoby rozbijania namiotu, pozyskiwania wody pitnej w lesie, zbierania jadalnych owoców, rozpalania ogniska – wbrew pozorom są to bardzo ważne dla każdego umiejętności!

Poznawanie obcych kultur

Wyjeżdżając za granicę, można zaobserwować różnorodność kulturową i społeczną. To wspaniała lekcja tolerancji dla nastolatków!

Odpoczynek od smartfona

Jeśli wybierzesz wędrowny obóz młodzieżowy wakacyjny, masz pewność, że Twoje dziecko będzie miało tyle zajęć w ciągu dnia, że rzadko będzie miało okazję sięgnąć po telefon. Tym samym oderwie się nieco od social mediów i zobaczy, jak piękny jest świat dookoła. W otoczeniu dzikiej przyrody nauczy się dbać o swoje bezpieczeństwo czy pożywienie, orientować się w terenie, czyli po prostu przetrwać. Również wyjazdy szkolne za granicę są tak pełne atrakcji, że wyciąga się telefon tylko po to, aby zrobić pamiątkowe zdjęcia!

Zabawa w znanym i zaufanym gronie

Boisz się wysłać dziecko za granicę lub na obóz pod namiot z nieznaną firmą i obcymi osobami? W takim razie szkolne wyjazdy będą dobrym wyborem. Twój nastolatek wie, w jakim gronie będzie jechał, ponieważ zna osoby ze swojej klasy i szkoły, a Ty jako opiekun znasz innych nauczycieli i opiekunów. Wiesz zatem, do kogo się zwrócić na przykład, jeśli podopiecznemu rozładuje się telefon i nie będziesz mógł się z nim skontaktować.

Wakacyjny obóz młodzieżowy w Polsce lub za granicą organizowany dla grup szkolnych to tak naprawdę same zalety. Zwiedzanie, odpoczynek, elementy survivalu — a wszystko to w zaufanym gronie i w naprawdę atrakcyjnych miejscach na mapie świata!

5-powodow-zeby-wybrac-sie-na-oboz-szkolny-w-wakacje

ABOUT THE AUTHOR