Breaking News
 |  | 

Turystyka

Wakacje – ale gdzie? Wodospady na dolnym śląsku

img-responsive

Hiszpania, Włochy, Grecja, Turcja czy Chorwacja… Kraje te to główne kierunki, które bierzemy pod uwagę planując wakacyjne wyjazdy. Nic w tym oczywiście dziwnego, ponieważ każdy z tych krajów ma do zaoferowania turystom naprawdę sporo. Czy jednak oznacza to, że Polska nie jest miejscem, w którym warto spędzić swój długo wyczekiwany urlop? Nic bardziej mylnego. Wakacje w Polsce to doskonały pomysł, nie tylko dla osób, które nie mogą sobie aktualnie pozwolić na dalekie wojaże. Polska jest bowiem krajem niezwykle atrakcyjnym pod względem turystycznym i każdy powinien znaleźć tu coś odpowiedniego dla siebie.

 

Tyczy się to zarówno osób, które pragną leżeć przysłowiowym plackiem na plaży i nic nie robi, miłośników aktywnego wypoczynku, osób zafascynowanych górskimi wędrówkami, żeglarzy, osób zainteresowanych historią, miłośników architektury i tak dalej. Dla każdego coś miłego, jak mówi popularne przysłowie. Ciekawym pomysłem na urlop w Polsce jest na przykład zwiedzanie tutejszych zamków.

Wodospady na dolnym śląsku

Zacząć można na przykład od zamków i pałaców znajdujących się na Dolnym Śląsku Przy okazji zwiedzić można między innymi wodospady na dolnym śląsku, bardzo piękne. Ciekawe zamki i ich ruiny znajdują się także na Jurze Krakowsko Częstochowskiej. Mowa oczywiście o Szlaku Orlich Gniazd. Wspomnieć wystarczy chociażby o zamku Ogrodzieniec w Podzamczy, Zamku w Pieskowej Skale na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego, Zamku w Bobolicach i tak dalej. Warto też wspomnieć o zamkach Krzyżackich, na przykład tym w Malborku, Zamku Królewskim na Wawelu, Zamku Książ i wielu innych. Zamki to nie wszystko. Atrakcyjne jest także polskie wybrzeże. To nie tylko Trójmiasto z sopockim molo i przepiękną Gdańską Starówką. Nad morzem jest też mnóstwo małych urokliwych wiosek rybackich, uroczych miejsc gdzie można się wyciszyć. Atrakcyjne są też szlaki górskie, między innymi te znajdujące się w Tatrach, Pieninach, Bieszczadach czy Beskidzie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, trzeba tylko poszukać. Przekonaj się sam.

 

wakacje-ale-gdzie-wodospady-na-dolnym-slasku

ABOUT THE AUTHOR