Breaking News
 |  | 

Turystyka

Jakie są atrakcje w okolicach Kielc? Co warto zwiedzić?

img-responsive

Województwo świętokrzyskie obfituje w wiele bardzo ciekawych, lecz słabo rozpoznawalnych w skali ogólnopolskiej atrakcji. Piękne krajobrazy i dzieła natury oraz liczne zabytki sprawiają, iż jest to jeden z ciekawszych terenów na turystycznej mapie polski.

Zatem nasuwa się pytanie: jakie są atrakcje w okolicach Kielc?

Zamek Królewski w Chęcinach

Są to ruiny zamku wzniesione na wzgórzach o wysokości 367 m n.p.m. na przełomie XIII i XIV w. W swojej historii zamek pełnił rozmaite funkcje w tym m.in. był skarbcem, więzieniem oraz królewską rezydencją.Obecnie zamek dzieli się na część starszą (górną) i młodszą (dolną). Goście mają możliwość wejścia na dwie zamkowe wieże skąd rozciąga się piękny widok.
Zamek w Chęcinach ma do zaoferowania dla swoich gości liczne atrakcję, które sprawią, że gości poczują się jak w średniowieczu. Są organizowane m.in. pokazy taneczne, podczas których są prezentowane tańce dawnych epok. Jest możliwość również nocnego zwiedzania zamku oraz zorganizowania wyjątkowych zaręczyn.

Muzeum Etnograficzne Wsi Kieleckiej

Muzeum znajduje się zaledwie 20 km od Kielc, Jego głównym celem jest odtworzenie typowego układu osadniczego wiosek na Kielecczyźnie. Skansen ma powierzchnie ponad 65 ha i na jego terenie można znaleźć liczne atrakcje. Możemy zobaczyć jak wyglądały warunki życia mieszkańców wsi. Możemy zwiedzić wiejski kościół, młyn, mieszkanie lekarza i tradycyjne domostwa w tym przykłady dworsko-folwarcznego budownictwa. Większość domów można zwiedzać z zewnątrz jak i wewnątrz.

Jaskinia Raj

Ostatnią tu wspomnianą atrakcją ale nie mniej ważną jest najsłynniejsza w Polsce jaskinie-Jaskinia Raj. Znajduje się ona w Górach Świętokrzyskich i jest uznawana za jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych u naszym kraju. Jest uznana za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne ( z uwagi na znalezione tu narzędzia neandertalczyków i szczątków prehistorycznych zwierząt w tym m.in. mamuty i nosorożca włochatego). Zachwyca turystów bogactwem i różnorodnością kalcytowych form naciekowych oraz zagęszczeniem stalaktytów.

Jak widzimy są liczne atrakcje w okolicach Kielc. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie!

 

jakie-sa-atrakcje-w-okolicach-kielc-co-warto-zwiedzic

ABOUT THE AUTHOR