Breaking News
 |  | 

Turystyka

3 największe zamki w Polsce

img-responsive

Od niedawna Polska coraz częściej brana jest pod uwagę jako cel wyjazdów, zarówno tych dłuższych, wakacyjnych, jak i krótkich, weekendowych wypadów. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ jest to kraj mający pod względem turystycznym do zaoferowania naprawdę dużo, bez względu na to, w jaki sposób lubimy spędzać swój wolny czas.

 

Zawiedzeni nie będą miłośnicy przyrody, zwolennicy aktywnego wypoczynku, pasjonaci historii, osoby pragnące się wyszaleć, wszyscy ci, którzy pragną “nic nie robić” leżąc na plaży i tak dalej. Do wyboru jest chociażby bardzo atrakcyjne wybrzeże Bałtyku, gdzie znaleźć możemy nie tylko duże, tętniące życiem miasta, letnie kurorty, ale też urokliwe i spokojne wioski rybackie. Wiele pasm górskich kusi piechurów niezwykłymi widokami. Mnóstwo jezior zachęca do żeglowania. Ale to nie wszystko. Polska ma także do zaoferowania turystom bardzo dużo zabytków architektonicznych, między innymi zamków. Do zdecydowanie najpopularniejszych i godnych polecenia zamków zaliczyć możemy przede wszystkim Zamek Książ w Wałbrzychu, Zamek w NIedzicy, Zamek Krzyżacki w Malborku, Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie, Zamek (a dokładniej Pałac) Moszna, Zamek Krzyżtopór, Zamek w Kórniku, Zamek Czocha czy Zamek Gniew. Warto też ruszyć szlakiem zamków i pałaców Dolnego Śląska oraz średniowiecznych warowni znajdujących się na Jurze Krakowsko-Częstohowskiej, określanych obecnie mianem Szlaku Orlich Gniazd. Szczególnie godne polecenia są zamki Ogrodzieniec w Podzamczu, Zamek w Pieskowej Skale, niedawno odrestaurowany Zamek Bobolice, zamek w Olsztynie i wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

3 największe zamki w Polsce

W Internecie niezwykle trudno jest znaleźć informacje o tym, które polskie zamki są największe. Zresztą różne aspekty mogą być brane pod uwagę, kiedy to właśnie przyjmiemy za główne kryterium. Największe zamki w Polsce pod względem powierzchni samego zamku to Krzyżtopór, Malbork i Wawel. Pod względem powierzchni działki to natomiast Książ, Malbork i Kliczków.

 

 

3-najwieksze-zamki-w-polsce

ABOUT THE AUTHOR