Breaking News
 |  | 

Turystyka

Białowieski Park Narodowy

img-responsive

Białowieski Park Narodowy znajduje się w województwie podlaskim, przy granicy Polski z Białorusią. Tereny te są bardzo charakterystyczne i chętnie odwiedzane przez turystów. Teren parku charakteryzuje się przede wszystkim ciekawą, niepowtarzalną roślinnością. Puszcza Białowieska odznacza się tym, że jest najlepiej zachowanym naturalnym lasem na terenie Niziny Wschodnioeuropejskiej. Występują w niej w większości lasy liściaste, których bogactwo przejawia się w tym, że w lasach tych występuje wiele pięter. Oprócz bogatej, liczącej wiele lat roślinności, ciekawa jest na tym obszarze także fauna. Ciekawym faktem jest to, że występuje tu bardzo wiele gatunków zwierząt jak na tę strefę klimatyczną. Występuje tu mało gatunków, które pojawiają się w obszarach przekształconych przez człowieka, a większość z nich to takie, które charakterystyczne są dla lasów naturalnych. Na szczególną uwagę zasługuje żubr, który jest symbolem tego parku, a który jako gatunek zawdzięcza ocalenie właśnie temu parkowi.

Miejsca, które są bardzo często odwiedzane przez turystów w Białowieskim Parku Narodowym

Jednym z często uczęszczanych miejsc na tym obszarze jest Wilczy Szlak Białowieża, który jest dosyć długim szlakiem, oznaczonym kolorem zielonym. Biegnie on między innymi przez malownicze łąki, bory bagienne i inne ciekawe obiekty, znajdujące się na terenie parku.

Obiektem, który jest tam bardzo często odwiedzany jest też Rezerwat Pokazowy Żubrów, czyli zwierzyniec, który utworzony został w okresie międzywojennym w celu ratowania ginącego żubra. Innym, często odwiedzanym obiektem jest Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego, które jest najstarszym muzeum w polskich parkach narodowych, a jego wystawy związane są z florą i fauną tego terenu.

Białowieski Park Narodowy to bez wątpienia miejsce, które warto odwiedzić. Oprócz świetnych widoków, jest to miejsce, które posiada ciekawą historię, można znaleźć tam wiele rzadkich gatunków roślinności i zwierząt, jak również trafić na ciekawe obiekty przeznaczone do zwiedzania.

 

bialowieski-park-narodowy

ABOUT THE AUTHOR