Breaking News
 |  | 

Turystyka

Ściana wschodnia polski atrakcje czyli co zwiedzić we wschodniej Polsce?

img-responsive

Polska jest pełna wszelkiego typu atrakcji. Szczególnym miejscem jest tutaj obfitująca w piękne dzieła natury polska wschodnia. Na jej terenie do dzisiaj przeplatają się elementy kultury polskiej i wschodniej.Dzięki temu, ściana wschodnia polski atrakcje jest bardzo ciekawym celem podróży.

Ściana wschodnia polski atrakcje – Lublin

Jedno z największych miast w Polsce wschodniej.Jest bardzo ważnym ośrodkiem administracyjnym i kulturalnym. Miasto odgrywało istotną rolę w polskiej historii, to właśnie w miejscowym zamku w 1569 r. został podpisany akt unii lubelskiej, który połączył Polskę i Litwę w jedno państwo.
Miasto obfituje w zabytki ze wszystkich okresów historii. Znajdują się w nim liczne świątynie rzymskokatolickie, greckokatolickie, prawosławne i synagogi. Szereg zabytków w centrum miasta, liczne parki i tereny rekreacyjne pod miastem sprawiają, że miasto staje się atrakcyjnym celem podrózy.

Ściana wschodnia polski atrakcje – Białystok

Kolejne miasto we wschodniej Polsce. Większość miejscowych zabytków pochodzi z epoki nowożytnej. Najbardziej znanym miejscową atrakcją jest Pałac Branickich, nazywany ,,Wersalem Podlasia”. Budynek pochodzi z okresu Rzeczpospolitej Saskiej i jest jednym z najlepiej zachowanych pałaców magnackich w Polsce. W Białymstoku tak samo jak w Lublinie są wyraźne elementy wschodniej kultury. Jest największym skupiskiem wyznawców prawosławia w Polsce, W mieście znajdują się liczne cerkwie, w tym największa świątynia prawosławna na Polsce – Cerkiew pod wezwanie Św. Ducha.

Ściana wschodnia polski atrakcje – Parki Narodowe

Wschodnia Polska obfituje w piękne widoki i dzieła natury. Jest to najsłabiej zurbanizowany obszar w Polsce co sprzyja rozwojowi lokalnej fauny i flory. Własnie dlatego na tym obszarze znajduje się aż 7 parków narodowych (Wigierski, Biebrzański, Narwiański, Białowieski, Poleski, Roztoczański i Bieszczadzki). Tak duże bogactwo natury i dobrze rozwinięta baza rekreacyjno-turystyczna sprawia, że co roku tysiące turystów przyjeżdża na wschód naszego kraju, żeby odpocząć od miejskiego zgiełku i nacieszyć się spokojem.

 

sciana-wschodnia-polski-atrakcje-czyli-co-zwiedzic-we-wschodniej-polsce

ABOUT THE AUTHOR