Breaking News
 |  | 

Turystyka

Najpiękniejsze szlaki w tatrach słowackich czyli Tatry widoczne z drugiej strony

img-responsive

Tatry zostały rozdzielone granicą polsko-słowacką, jednak nie przeszkodziło to w przyjemności zwiedzania tych szczytów. Dzięki temu mamy nawet więcej wytyczonych tras, po których można bezpiecznie wędrować. Po polskiej i słowackiej stronie mamy marszruty sklasyfikowane według pięciu kolorów: czerwony, żółty, zielony, czarny i niebieski. Te barwy nie oznaczają stopnia trudności, ale długość i ważność danego odcinka oraz połączenia. Kiedy poznamy już polskie Tatry, to ciągnie nas na tę drugą stronę granicy, zobaczyć jak wyglądają z tamtej perspektywy.

Dlatego warto również sprawdzić najpiękniejsze szlaki w Tatrach słowackich.

NA SŁAWKOWSKI SZCZYT

Wyprawa rozpoczyna się w miejscowości Stary Smokowiec. Trasa na szczyt liczy jakieś 8 km i przeciętnie przejście zajmuje nam około 4 godzin, jednak zależy to głównie od naszej sprawności fizycznej. Szlak nie jest wymagający, został oznaczony niebieskim kolorem. Sam wierzchołek leży ponad 2400 metrów n.p.m. i znajduje się na nim niewielki krzyż.

NA ROHATKĘ

Ta góra położona jest nieco niżej od szczytu sławkowskiego, ale wymaga większej wytrzymałości. Jej długość rozciąga się na 12 km oraz wiedzie m. in. przez Hrebienok. Aby dotrzeć na szczyt należy podążać szlakami o kolorze niebieskim, zielonym i czerwonym.

NA BYSTRĄ ŁAWKĘ

Jeśli lubimy wyzwania, to zdecydujemy się na ten szlak. W końcowym etapie wędrówki droga zabezpieczona została łańcuchami. Trasę na wierzchołek zaznaczono na żółto, rozciąga się ona na około 8 km. Początek drogi znajduje się w Szczyrbskim Jeziorze, maszerując na szczyt dostrzeżemy zjawiskowy Wodospad Skok. Całe przejście powinno nam zająć 3 godziny.

NA CZERWONĄ ŁAWKĘ

Na tę przeprawę zdecydują się nieliczni, ponieważ wymaga doskonałego przygotowania fizycznego. Przygodę rozpoczynamy w Starym Smokowcu, kierujemy się w stronę Hrebienoka, a stamtąd zmierzamy dalej na szczyt znajdujący się ponad 2300 metrów n.p.m. Szlak liczy 10 km i przejście zajmuje minimum 4 godziny. Tutaj musimy podążać za kolorami żółtym, zielonym i czerwonym.

 

najpiekniejsze-szlaki-w-tatrach-slowackich-czyli-tatry-widoczne-z-drugiej-strony

ABOUT THE AUTHOR