Breaking News
 |  | 

Turystyka

Niewątpliwie najpiękniejsze oraz najciekawsze miejsce w Portugalii, które powinien zobaczyć każdy.

img-responsive

Madera jest wyjątkowo malowniczym archipelagiem położonym w Portugalii. Orginalne krajobrazy oraz dostęp do Oceanu sprawił, że Madera stała się jednym z głównych kierunków turystycznych. ,

Jak wyglądają wczasy na Maderze? Jakie atrakcje na Maderze należą do najpopularniejszych?

Stolicą Madery jest Funchal, czyli urokliwe miasto, którego nazwa wywodzi się od kopru, porastającego niemal całe miasto. Mieszkańcy starannie ozdabiają kamieniczki oraz swoje domy, pokrywając je różnego rodzaju malowidłami lub przystając oryginalnymi przedmiotami, dzięki czemu miasto jest kolorowe oraz wyjątkowe.
Główną atrakcją tego miasta jest muzeum poświęcone Ronaldo- znanemu i szanowanymi piłkarzowi portugalskiemu.
Tuż obok, znajduje się nawet jego pomnik.
Kolejną atrakcją na Maderze, którą powinien zobaczyć każdy turysta jest przepiękne uzdrowisko, które odwiedzili najsłynniejsi ludzie świata, na przykład cesarzowa Sisi.
Zjazd na wiklinowych sankach to oryginalna i ciekawa atrakcją, która przyciąga setki turystów. Niegdyś, sanki wykorzystywane były jako szybki środek transportu, umożliwiający transportowanie ciężkich rzeczy lub skrócenie czasu zajmującego na pokonanie drogi do domu. Dziś, napędzane przez dwóch mężczyzn sanki, zapewniają niesamowitych wrażeń. Pojazdy rozpędzają się do 10 km/h.
Dla miłośników orzeźwiających kąpieli oraz niebanalnych widoków, kąpiel w basenach lawowych będzie idealną atrakcją, umożliwiającą odpoczynek i podziwianie cudów natury. Baseny zostały uformowane w sposób naturalny, przez cieknącą lawe. Kształty są oryginalne oraz stanowią sporą przeszkodę dla rozbijających się o basen fal. To najlepiej oceniana atrakcją turystyczną na Maderze, w dodatku z krystalicznie czystą wodą.
Madera jest wyjątkowym miejscem, które zachwyca niebanalnymi widokami. Barwne kamieniczki, zabytkowy rynek, przepiękne klify oraz wodospad, to nieliczne atrakcje, które zachwycą. Doskonale nadają się na odpoczynek jak o stanowią piękny plener do sesji zdjęciowych. To miejsce nie bez powodu, stało się tak popularne wśród turystów.

niewatpliwie-najpiekniejsze-oraz-najciekawsze-miejsce-w-portugalii-ktore-powinien-zobaczyc-kazdy

ABOUT THE AUTHOR