Breaking News
 |  | 

Turystyka

Luksusowe wycieczki na Seszele – czy warto z nich korzystać?

img-responsive

Wycieczki na Seszele są marzeniem wielu miłośników luksusu i doświadczonych podróżników. Wyspy te urzekają swoim nieziemskim pięknem, które obejmuje bujną zieleń, bogactwo krajobrazów, granitowe zatoki, plaże z białym piaskiem oraz krystalicznie czystą wodę oceanu. Egzotyczny klimat, kolorowe rafy koralowe oraz świetna baza wypoczynkowa, składająca się z luksusowych hoteli i butikowych ośrodków wypoczynkowych z willami dodatkowo wzbogacają wspaniałe przeżycia turystów. Seszele, ze względu na swój unikalny charakter cieszą się dużym procentem powracających gości, co świadczy o ich niezwykłej atrakcyjności i możliwościach, jakie oferują odwiedzającym.

Gdzie znajdują się Seszele?

Seszele są niewielkim państwem wyspiarskim położonym na Oceanie Indyjskim, na północny wschód od Madagaskaru, około 1600 km od wybrzeży Afryki Wschodniej. Archipelag składa się z 115 wysp o pochodzeniu wulkanicznym i koralowym, podzielonych na dwie główne części: Wyspy Wewnętrzne i Wyspy Zewnętrzne. Zamieszkiwanych są tylko 33 wyspy przez lokalną ludność. Największa z nich, Mahé, zamieszkiwana jest przez 80% ludności, gdzie znajduje się stolica kraju Victoria oraz najwyższy szczyt Morne Seychellois o wysokości 905 m n.p.m. Wyspa oferuje atrakcje takie jak plantacja przypraw, fabryka rumu, oraz tradycyjny targ Victoria Market.

Chcesz wybrać się na luksusowe wakacje na Seszele? Sprawdź ofertę na https://dreamgo.pl/gdzie/seszele

Inne większe Wyspy Wewnętrzne to Praslin, Silhouette i La Digue, jedna z najpiękniejszych wysp świata, charakteryzująca się tropikalnym lasem deszczowym. Wyspy dzielą się na dwa rodzaje – 32 wyspy wulkaniczne z zasadowymi skałami o urozmaiconej rzeźbie terenu i pozostałe, koralowe, płaskie i leżące nisko nad turkusowym oceanem, wśród których znajdują się Amiranty, Farquhar i Aldabra, największy koralowy atol świata będący domem dla 150 tysięcy żółwi i licznych gatunków ptaków morskich.

Ekskluzywne wakacje na Seszelach

Wczasy na prywatnych wyspach na Seszelach to symbol luksusu dla elit i wymagających podróżnych, poszukujących prywatności i obsługi kamerdynera. North Island i Fregate Island to dwie ekskluzywne destynacje, na które można się dostać wyłącznie helikopterem z wyspy Mahe i dedykowane są klientom z zasobnym portfelem. Przestronne wille w afrykańskim stylu z dużymi basenami bez krawędzi spełniają oczekiwania najbardziej wyrafinowanych gości. Hotel Four Seasons na wyspie Desroche jest idealny dla rodzin, które cenią sobie aktywny wypoczynek w otoczeniu natury z dala od tłumów.

Dla par na romantyczną podróż poślubną doskonałym wyborem jest designerski i przyjazny środowisku hotel Zil Pasyon Six Senses na niewielkiej dzikiej wyspie Felicite, oferujący wille z basenem i widokami na przepiękne zachody słońca. Round Island, położona niedaleko Mahe, stanowi bardziej dostępną cenowo opcję, oferując 10 willi z prywatnym basenem, tarasem z bezpośrednim dostępem do morza oraz ustronną, własną plażą, co czyni ją niemniej romantyczną destynacją.

Dlaczego Seszele są tak atrakcyjnym kierunkiem dla podróżnych?

Seszele, to ekskluzywny i tropikalny raj, który znajduje się z dala od typowych turystycznych miejsc. Słyną one z najpiękniejszych i najbardziej białych plaż świata oraz cudownej endemicznej fauny i flory. Archipelag oferuje odwiedzającym wakacje w luksusie z otoczeniem niczym z pocztówki, ekskluzywny wypoczynek pozwalający zapomnieć o całym świecie oraz kameralność, która jest tak ważna w obecnych czasach. Hotele na Seszelach są często butikowe, a prywatne wyspy stanowią miejsce wyłącznie dla jednego hotelu. Ze względu na swój prywatny i kameralny charakter, Seszele są ulubionym kierunkiem dla gwiazd sportu, celebrytów oraz milionerów, poszukujących odosobnienia i ekskluzywności.

luksusowe-wycieczki-na-seszele-czy-warto-z-nich-korzystac

ABOUT THE AUTHOR