Breaking News
 |  | 

Inne tematy

Przeszczep włosów metodą DHI – wszystko, co powinieneś wiedzieć na ten temat!

img-responsive

Przeszczep włosów, inaczej znany jako transplantacja włosów, to innowacyjna procedura medyczna, która odmienia życie osób borykających się z problemem łysienia. Utrata włosów może stanowić źródło kompleksów i obniżonego poczucia własnej wartości i w odpowiedzi na te wyzwania, dziedzina medycyny estetycznej opracowała techniki przeszczepu włosów, które nie tylko przywracają gęstość i pełnię fryzury, ale również przywracają pewność siebie oraz jakość życia pacjentom. W poniższym artykule szerzej omawiamy ten temat i dokładnie przybliżamy przeszczep włosów metodą DHI.

  1. Powstrzymaj wypadanie włosów, czyli kiedy zdecydować się na przeszczep?
  2. Przeszczep metodą DHI – innowacyjny sposób wszczepiania mieszków włosowych

Powstrzymaj wypadanie włosów, czyli kiedy zdecydować się na przeszczep?

Przeszczep włosów wykonywany np. przez klinikę Esthetic Trip metodą DHI składa się z dwóch etapów w jednym, co oznacza, że do otwierania kanałów dochodzi równocześnie podczas wszczepiania mieszków, do czego wykorzystuje się igły pióra Choi. Sam proces nie wydaje się bardzo skomplikowany i tak naprawdę jednym z cięższych momentów jest podjęcie ostatecznej decyzji, że przeszczep włosów to dla nas ostatnie, jak i najlepsze rozwiązanie. Oto, kiedy warto się na niego zdecydować.

  • Znaczne łysienie – jeśli doświadczasz zaawansowanego stadium łysienia, metoda DHI może być skutecznym sposobem na przywrócenie pełniejszej fryzury.
  • Niepowodzenie innych metod – przeszczep włosów to dla większości osób ostateczność, kiedy inne metody np. terapie, produkty lecznicze i leczenie farmakologiczne nie przyniosły oczekiwanego efektu.
  • Złe samopoczucie – trudnym wyzwaniem dotyczącym łysienia jest konieczność radzenia sobie ze stresem bądź obniżonym poczuciem własnej wartości. Jeśli takie doświadczenia są Ci bliskie, rozważ wykonanie zabiegu.

Przeszczep włosów realizowany jest na całym świecie i to różnymi technikami. Odpowiednie umiejętności oraz doświadczenie specjalisty sprawi, że z dużym prawdopodobieństwem będziemy mogli cieszyć się znacznie bujniejszą fryzurą. Klinika Esthetic Trip pomaga w walce z kompleksami i organizuje wyjazdy do Turcji w celu przeszczepu włosów. Np. Pakiet Economy – 2050€ obejmuje nie tylko sam zabieg, ale również transport, pełną opiekę i terapię.

Przeszczep metodą DHI – innowacyjny sposób wszczepiania mieszków włosowych

Metoda DHI (Direct Hair Implantation) to zaawansowana technika przeszczepu włosów, która stanowi rozwinięcie tradycyjnej metody FUE. DHI to nowoczesny i precyzyjny sposób na wszczepianie pojedynczych jednostek włosowych. Oto główne cechy tej metody.

  • Brak nacięcia – w przeciwieństwie do innych metod, w DHI otwieranie kanałów nie wiążę się z nacinaniem skóry. To sprawia, że cały proces jest bardziej precyzyjny i mniej inwazyjny.
  • Narzędzie implantacyjne – w tej metodzie wykorzystuje się specjalistyczne narzędzia tzw. implantery, które umożliwiają precyzyjne umieszczanie poszczególnych jednostek włosowych w miejscu docelowym na głowie.
  • Szybkość – wykorzystanie implanterów umożliwia szybkie i bezpieczne wszczepienie włosów bez konieczności tworzenia kanalików na skórze.
  • Naturalny wygląd – przeszczep wykonany metodą DHI daje naturalny efekt, dzięki pojedynczemu wszczepiani włosów.

Zgodnie z głównym mottem kliniki, o której wspominaliśmy w artykule, czyli “Esthetic Trip. Twoja decyzja, nasza precyzja.“, samodzielnie musimy zdecydować się na zabieg przeszczepu włosów, jeśli jednak już przysłowiowa “klamka zapadnie”, warto oddać się w ręce specjalistów w tej branży. Pomoże nam to nie tylko uzyskać piękną fryzurę, ale przede wszystkim będzie bezpieczne dla naszego zdrowia, a to jest najważniejsze.

przeszczep-wlosow-metoda-dhi-wszystko-co-powinienes-wiedziec-na-ten-temat

ABOUT THE AUTHOR